کدخبر: ۳۰۷۰۳۲ لینک کوتاه

کشف ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای خراسان‌رضوی

فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی گفت: مرزبانان این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲۳ هزار و ۷۰۵ لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط کردند.

به گزارش اقتصادنیوز، سردار ماشاءالله جان‌نثار در حاشیه سفر به تایباد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مرزبانان این استان طی این مدت در قالب شناسایی، بازرسی خودروهای ترانزیتی و ایست و بازرسی‌های انجام شده توانستند از خروج این مقدار سوخت قاچاق از کشور جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: سه قاچاقچی مسلح در این مدت که قصد وارد کردن چند محموله سنگین مواد مخدر به داخل کشور را داشته‌اند، به هلاکت رسیدند؛ در 6 ماهه نخست امسال مرزبانان این فرماندهی در مجموع یک تن و 681 کیلو و 173 گرم انواع مواد مخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی بیان کرد: مرزبانان این استان در سنگرهای حفاظت از حریم مرزی شبانه‌روز در حال دفاع از سرحدات ایران اسلامی هستند و امیدواریم با ایجاد امنیت پایدار و جلوگیری از قاچاق مواد مخدر جوانان کشور عزیزمان را از گرایش به این بلای خانمان‌سوز مصون داریم.

جان‌نثار تصریح کرد: ورود غیرقانونی افراد بیگانه به داخل کشورمان معضلات زیادی را برای هموطنان ایجاد می‌کند که به یاری خدا اقتدار مرزبانان استان خراسان‌رضوی مانع بزرگی برای ورود این افراد است ماموران این فرماندهی در این مدت موفق به دستگیری و طرد 12 هزار و 962 متجاوز مرزی شدند.

وی مطرح کرد: مرزهای این استان توسط مرزبانی نگهداری و نگهبانی می‌شود که شبانه روز با دقت و هوشیاری کامل تمام نوار مرزی را زیر نظر دارند و نسبت به هرگونه قانون شکنی حساس بوده و با تمامی افراد خاطی به طور جدی برخورد می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند