کدخبر: ۳۰۷۴۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کدام خودرو جایگزین پژو ۴۰۵ می شود؟

اقتصاد نیوز: با توجه به گفته‌های رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی خودرو دنا جایگزین خودرو پژو ۴۰۵ خواهد شد و این موضوع از سال آینده عملیاتی می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک، محمدرضا نجفی منش در خصوص حذف پراید و پژو ۴۰۵ عنوان کرد: «اصولاً در دنیا یک خودرو بیش از ۵ یا حداکثر ۱۰ سال تولید نمی شوند. این حق مردم است که صاحب خودروهای جدید شوند. این بحث های پیرامون حذف پراید و پژو ۴۰۵ در گذشته در خصوص خارج کردن پیکان از خط تولید نیز وجود داشت.»

باتوجه به گفته های نجفی‌منش، دنا به زودی جایگزین ۴۰۵ خواهد شد. در خصوص پراید نیز پیش از این تیبا به عنوان جایگزین معرفی شده بود.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در خصوص مشخص نمودن قیمت خودروهای پیش فروش شده عنوان کرد: «از آنجا که قیمت مواد مختلف مانند ارز و فولاد ثابت نیست ما نیز نمی‌توانیم نرخ‌های ثابتی را به مشتریان اعلام کنیم. اگر ما قیمت ثابتی داشتیم در آن صورت می‌توانستیم نرخ‌های ثابتی را به مشتریان اعلام کرد.»

وی در انتها توضیح داد: «اکثر افرادی که اقدام به پیش خرید خودرو می کنند به دنبال سود اند. اگر خودرو در موعد مقرر تحویل آن ها شود در بازار آزاد می فروشند و اگر تاخیر به وجود آید سود تاخیر دریافت می کنند.»

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند