کدخبر: ۳۰۹۱۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت خرید خانه در مناطق اطراف تهران + جدول

اقتصاد نیوز: بخش زیادی از کسانی که می‌خواستند خانه‌دار شوند، به سمت حاشیه تهران رفته‌اند. البته نمی‌توان گفت که قیمت خرید خانه در این مناطق ارزان‌تر است اما چیزی که به چشم می‌خورد تنوع قیمتی و متراژ خانه‌هاست که سبب شده بخش زیادی از کسانی که توانایی خرید مسکن در مناطق اصلی و یا وسط شهر تهران را ندارند، به این سمت روی بیاورند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ نگاهی به متوسط قیمت مسکن در مناطق مختلف اطراف تهران نشان می‌دهد که قیمت‌های بالا هم در این میان دیده می‌شود. مثلا در کرج و پردیس، حدود بیشترین قیمت نزدیک به متری ۷.۲ و ۷.۸ میلیون تومان است. ورامین هم وضعیت نسبتا مشابهی دارد و بیشترین قیمت حدود ۷.۷ میلیون تومان در هر مترمربع است.

اما پرند، رباط‌کریم و پاکدشت وضعیت قیمت‌هایشان کمی بهتر است. مثلا حدود بیشترین قیمت در پرند ۵.۵ میلیون تومان، در رباط کریم ۴.۹ و در پاکدشت ۴.۴ میلیون تومان است. کمترین قیمت‌ها در بیشتر این مناطق بین ۱ تا ۲ میلیون تومان است.

نگاهی به متوسط قیمت مسکن نشان می‌دهد که به طور حدودی، مناطقی مثل پاکدشت، رباط کریم و پرند متوسط قیمت کمتری دارند و پردیس و ورامین قیمت‌های بیشتری به ثبت رسانده‌اند. کمترین قیمت متوسط برای این مناطق مربوط به پاکدشت و بیشترین مربوط به پردیس است.

***جدول قیمت خرید خانه در مناطق اطراف تهران 

منطقه

حدود بیشترین قیمت

(میلیون تومان)

حدود کمترین قیمت

(میلیون تومان)

متوسط قیمت

(میلیون تومان)

کرج

۷.۲

۱.۲

۴.۲

پردیس

۷.۸ ۲.۳ ۵.۵
رودهن ۶.۲ ۲.۳ ۴.۲
ورامین ۷.۷ ۱.۴ ۴.۵
اسلامشهر ۶.۵ ۱.۸ ۴.۱
پرند ۵.۵ ۱.۵ ۳.۵
پاکدشت ۴.۴ ۱.۱ ۲.۷
رباط کریم ۴.۹ ۱.۸ ۳.۳
قدس ۶.۹ ۲.۱ ۴.۵
قرچک ۶.۷ ۱.۱ ۳.۹
ملارد ۶ ۰.۸ ۳.۴
این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند