کدخبر: ۳۱۱۸۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش بینی افزایش بیکاری در کشور

پیش بینی افزایش بیکاری در کشور

اقتصاد نیوز: ررئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: طبق گفته کارشناسان ۴۷ درصد مشاغل در ۱۱ سال آینده با ریزش روبه‌رو می‌شوند و به دنبال این مسئله چالش اشتغال و بیکاری در کشور خواهیم داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، علی اوسط هاشمی در شورای مهارت چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه مهارت در جامعه باید منجر به ایجاد توانمندی شود، گفت: کسب مهارت در تمامی حوزه‌های مرتبط با زندگی یک ضرورت است، رویکردهای ما در کسب مهارت باید مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: طبق گفته کارشناسان 47 درصد مشاغل در 11 سال آینده با ریزش روبه‌رو می‌شوند و به دنبال این مسئله بحران اشتغال و بیکاری در کشور ایجاد می‌شود.

 47 درصد مشاغل در 11 سال آینده از بین می‌رود

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه آموزش‌های ما باید منطبق با نیازهای آینده باشد، افزود: طبق گفته کارشناسان 47 درصد مشاغل در 11 سال آینده با ریزش روبرو و به دنبال این مسئله بحران اشتغال و بیکاری در کشور ایجاد می‌شود.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش در کسب مهارت، عنوان داشت: در صدد هستیم با انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش اقدامی مؤثر انجام دهیم تا هیچ دانش‌آموزی بدون داشتن گواهی مهارت از مقطع متوسطه دوم فارغ‌التحصیل نشود؛ همچنین آمادگی داریم در دانشگاه‌های کشور مراکز مهارت‌آموزی را دایر کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند