کدخبر: ۳۱۳۷۸۴ لینک کوتاه

دعوت کنیا از انبوه سازان ایرانی برای مشارکت برای ساخت مسکن اقشار کم درآمد

اقتصاد نیوز: وزیر حمل‌و‌نقل، زیرساخت و مسکن و شهرسازی کنیا از شرکت‌های توانمند سرمایه‌گذار در بخش ساختمان ایران جهت مشارکت در پروژه انبوه‌سازی مسکن در کنیا دعوت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده در دیدار با وزیر حمل‌و‌نقل، زیرساخت و مسکن و شهرسازی کنیا بر آمادگی دو کشور برای همکاری در ساخت مسکن تاکید کرد. بر این اساس مقرر شده تا کارشناسان کنیایی به منظور آشنایی با توانمندی ایران در زمینه مسکن، ساختمان و بازسازی مناطق متاثر از بلایای طبیعی از کشورمان بازدید کنند.

محمودزاده با بیان این‌که از دیگر موضوعات مورد بحث و گفت‌وگو با معاون وزیر حمل‌ونقل کنیا تهیه و تدوین طرح‌های شهری، منطقه‌ای و تفصیلی برای بیش از 1300 شهر در کشور و نیز تهیه و تدوین مقررات ملی ساختمان با هدف احداث ساختمان‌های مقاوم بود، گفت: در این دیدار همچنین بر آمادگی وزارت راه‌و‌شهرسازی جهت به اشتراک‌گذاری تجارب یاد شده با کشور کنیا، تاکید شد.

معاون وزیر حمل‌و‌نقل، زیرساخت و مسکن و شهرسازی کنیا به تشریح برنامه‌های وزارتخانه خود پرداخت و اعلام کرد: ساخت 500 هزار واحد مسکونی اقشار کم درآمد ظرف مدت سه سال از جمله اقدامات کنیا در سال‌های اخیر در بخش مسکن بوده است. کشور کنیا از تجارب جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت مسکن برای اقشار کم‌درآمد استقبال می‌کند.

وی از شرکت‌های توانمند سرمایه‌گذار در بخش ساختمان ایران جهت مشارکت در پروژه انبوه‌سازی مسکن در کنیا دعوت کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند