کدخبر: ۳۱۴۴۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تجلیل از ۴۴ صادر کننده در روز ملی صادرات

تجلیل از ۴۴ صادر کننده در روز ملی صادرات

اقتصاد نیوز: زادبوم گفت: صادرات به بسیاری از کشور‌ها در حال گسترش است و پی‌گیر پیوستن به سازمان جهانی تجارت هستیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  حمید زادبوم رئیس کل سازمان توسعه تجارت در بیست و سومین همایش روز ملی صادرات اظهار کرد: در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه علاوه بر فعالیت‌های صورت گرفته تلاش شد تا به سمت فرآیند الکترونیکی حرکت کنیم؛ در این دوره بیش از ۳۰۰ نفر در بیش از ۷۰ گروه کالایی و خدماتی ثبت نام کردند که در این بین از ۴۴ صادرکننده تجلیل خواهد شد. ۹ نفر از آن‌ها از بخش کشاورزی، ۹ نفر در بخش خدمات و مابقی از حوزه‌های صنعت و معدن هستند.

او تصریح کرد: توجه ویژه‌ به محصولات های‌تک (HITAKE) شد و اظهارات صادرکنندگان به صورت الکترونیکی Lورد ارزیابی قرار گرفت؛ محصولات و شرکت های دانش بنیان با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد ارزیابی قرار گرفتند تا از آن‌ها تجلیل شود.

زادبوم گفت: بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته بیش از ۶۶ درصد صادرات را کالاهایی با ارزش افزوده پایین به خود اختصاص داده‌اند و امیدواریم با بهبود فرآیند تولید این میزان افزایش پیدا کرده و در بازار ارزش جهانی حضور پیدا کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: توجه ویژه به صادرات به ۱۵ کشور همسایه صورت گرفت و ۱۰۰ میلیارد دلار پتانسیل صادرات شناسایی شده است که هفته گذشته در ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه شد.

او با اشاره به حضور ایران در کشور‌های اوراسیا گفت: تجارت با کشور‌هایی مثل هند پاکستان، مالزی و غیره در حال انجام است و پیگیری الحاق به سازمان جهانی تجارت پی‌گیری می‌شود.

زادبوم تصریح کرد: امیدوار هستیم کارت ارایه شده به صادرکنندگان نمونه در دستگاه‌های دولتی مقبول واقع شده و به آن‌ها توجه ویژه شود؛ تسهیلات باید برای تمام افراد باشد اما بدون شک فردی که به نام صادرکننده نمونه شناخته صده است نیاز به توجه ویژه دارد.

این مقام مسئول در پایان گفت: صادرکنندگان نمونه باید به عنوان رزمندگان ویژه جنگ تحمیلی شناخته می شوند و سازمان توسعه تجارت ایران با افتخار به عنوان تدارکاتچی انها کار می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند