کدخبر: ۳۱۷۹۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حال و هوای بازار آپارتمان‌های تا یک میلیاردتومانی در پایتخت+جدول قیمت

اقتصادنیوز : بازه قیمتی ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومانی در بازار مسکن برای متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان، «قیمت‌مناسب» به شمار می‌آید.

 به گزارش اقتصادنیوز، در این بازه قیمتی جست‌وجوی آپارتمان نوساز متوسط‌متراژ در اغلب مناطق مصرفی پایتخت با سطوح فعلی قیمت‌ها تقریبا غیرممکن است اما آپارتمان‌های تا ۱۰ سال ساخت در مناطق متوسط رو به پایین و آپارتمان‌های قدیمی‌تر در مناطق متوسط رو به بالا در این بازه قیمتی عرضه شده‌اند که می‌تواند توسط متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان انتخاب شود.

 یک گروه از متقاضیان تبدیل به احسن کسانی هستند که قصد دارند از آپارتمان‌های نقلی به آپارتمان‌های دو خوابه نقل مکان کنند. این افراد عموما در آپارتمان‌های حول و حوش ۵۰۰میلیون تومانی یا قدری ارزان‌تر و گران‌تر از این زندگی می‌کنند و قصد دارند به شکل همزمان نسبت به فروش آپارتمان فعلی و خرید آپارتمان بزرگ‌تر اقدام کنند.  به گفته واسطه‌های ملکی بودجه عمده این خریداران بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بیشتر از رقمی است که از فروش خانه خود به دست می‌آورند و در نتیجه آنها در جست‌وجوی آپارتمان‌های تا یک میلیارد تومان هستند.  در بازار کنونی آپارتمان‌های تا یک میلیارد تومان حتی در مناطق برخوردار و لوکس همچون منطقه ۳ و بعضا حتی منطقه یک قابل جست‌وجو است اما مساله این است که این آپارتمان‌ها نقلی هستند و ضمن کسری امکانات، عموما به واسطه متراژ کوچک برای تبدیل به احسنی‌ها انتخاب مناسبی به شمار نمی‌آیند. از این رو این گروه از متقاضیان مسکن باید در بازار کم‌رونق فعلی جست‌وجوی خود را در مناطق مرکزی و نیز برخی از محله‌های مناطق شرقی و غربی تهران متمرکز کنند تا گزینه‌ای که به لحاظ متراژ نسبت به خانه قبلی برتری داشته باشد، بیابند.

7 (1)

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند