کدخبر: ۳۱۹۳۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چند درصد از ثبت‌نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف می شوند؟

اقتصاد نیوز: بررسی‌های اولیه نشان می دهد نزدیک به ۳۰ درصد از ثبت‌نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف خواهند شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرانلاین، بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی حدود ۳۰ درصد ثبت‌نام کنندگان طرح ملی مسکن در سراسر کشور شرایط حضور در این پروژه را ندارند. به موجب تصمیمات اتخاذ شده مقرر است پس از پایان غربالگری اولیه دور دوم ثبت‌نام در طرح ملی مسکن اجرایی شود. مرحله دوم ثبت‌نام از اوایط بهمن‎ماه سال جاری کلید خواهد خورد.  

آمارهای ارائه شده نشان  می‌دهد۲۶۰ هزار نفر در مرحله اول طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند به این ترتیب نزدیک به صد هزار نفر در این راستا شرایط حضور در این طرح را نخواهند داشت.

شرایط ثبت‌نام در مسکن ملی

 شرایط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن به‌شرح زیر است؛‌

۱ ــ متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از اول سال ۱۳۸۴ به بعد) بوده و از تاریخ بیست و دوم بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد، به‌عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

۲ ــ متقاضی متأهل یا سرپرست خانوار

۳ ــ زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن

۴ ــ دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا. در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است

۵ ــ نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و...)

۶ ــ توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

۷ ــ امکان سپرده‌گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه

۸ ــ توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

 کسانی که هشت شر فوق را نداشته باشند از فهرست متقاضیان مسکن ملی حذف خواهند شد. 


 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند