وزیر بازرگانی آمریکا:

ویروس کرونا می‌تواند برای اقتصاد آمریکا مفید باشد

کدخبر: 323309
در حالی که جهان نگران عواقب مرگبار گسترش ویروس کروناست، وزیر بازرگانی کابینه ترامپ گفت، شیوع این ویروس برای اقتصاد کشورش مفید است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سی‌ان‌ان ، " "ویلبر راس" وزیر بازرگانی 82 ساله آمریکا در اظهاراتی جنجالی گفت:" گسترش این ویروس در سطح جهان می‌تواند برای اقتصاد آمریکا مفید باشد..چون این امر می‌تواند به تسریع بازگشت شغل‌ها به آمریکای شمالی کمک کند."

این وزیر کابینه ترامپ که با شبکه "فاکس بیزنس" مصاحبه می‌کرد گفته است:" نمی‌خواهم در مورد این بیماری بسیار تاسف‌آور و وخیم شادمانی کنم.. (اما) واقعیت این است که این مساله باعث می‌شود که در مورد زنجیره تأمین محصولات فکر شود ... بنابراین فکر می‌کنم این مساله به تسریع در بازگشت شغل‌ها به آمریکای شمالی کمک خواهد کرد..بخشی از این شغل‌های جدید در آمریکا و بخشی هم می‌توانند در مکزیک باشند."

اظهارات وزیر بازرگانی آمریکا درباره منفعت اقتصادی ویروس کرونا برای آمریکا با انتقاد و واکنش گسترده محافل مخالف دولت در آمریکا مواجه شده است.

از این رو وزارت بازرگانی آمریکا ساعاتی پس از واکنش‌های منفی به این مصاحبه با صدور بیانیه‌ای تلاش کرد سخنان وزیر بازرگانی آمریکا را اصلاح کند.

این وزارت‌خانه در بیانیه خود تاکید کرد:" ویلبر راس (در مصاحبه) گفته، قدم نخست تحت کنترل در آوردن این ویروس و کمک به قربانیان این بیماری است."

گسترش ویروس کرونا از شهر ووهان در چین به دیگر نقاط این کشور و بیش از 22 کشور جهان زنگ‌های خطر را برای جهان به صدا در آورده و بسیاری از کشورها تدابیر خاصی را برای در ایمن ماندن و تحت کنترل درآوردن این ویروس خطرناک اتخاذ کرده‌اند.

همچنین سازمان بهداشت جهانی دیروز برای سرعت شیوع این ویروس وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما