کدخبر: ۳۲۳۹۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جزئیاتی از آخرین جلسه کمیته دستمزد برای تعیین حقوق سال 99

جزئیاتی از آخرین جلسه کمیته دستمزد برای تعیین حقوق سال ۹۹

اقتصاد نیوز: ناصر چمنی رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص آخرین مباحث جلسه کمیته دستمزد اظهار کرد: برای بررسی سبد معیشت کارگران تاکنون ۶ جلسه با اعضا کمیته دستمزد برگزار کردیم که این گزارش‌ها در جلسه شورای عالی کار ارائه شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ وی افزود: در جلسه اخیر شورای عالی کار مسئله منطقه‌ای شدن دستمزد کارگران نیز مطرح شد، اما خوشبختانه با انتقاد و مخالفت اعضای این شورا مواجه شد.

رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران بیان کرد: مزد منطقه‌ای به گونه‌ای است که کارگران اصناف و صنایع مختلف بر مبنای تورم در منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، مزد دریافت کنند.

چمنی ادامه داد: پایه و اساس مزد منطقه‌ای منطقی است، اما با توجه به شرایط فعلی اقتصاد ایران، صحیح نیست که آن را بدون تعیین برخی زیر ساخت‌ها اجرایی کنیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون تمام تلاش و تمرکز ما باید بر روی بررسی سبد معیشت و تعیین دستمزد کارگران باشد و پس از به نتیجه رسیدن در بحث دستمزد، به موضوع مزد منطقه‌ای نیز رسیدگی خواهیم کرد.

رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران مطرح کرد: یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا مزد منطقه‌ای به خوبی در کشور اجرا نشود این است که ما اطلاعات کافی از صنایع و مناطق مختلف نداریم.

چمنی خاطر نشان کرد: در سالیان گذشته مزد منطقه‌ای به صورت‌های مختلف در کشور اجرا شد، اما این روش نتوانست آن طور که باید به مشکلات دستمزد کارگران سر وسامان دهد به همین دلیل نیز باید پیش از اجرایی کردن آن بسیاری از شرایط فعلی اقتصاد را تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه نرخ دستمزد سال ۹۹ کارگران به زودی مشخص می‌شود افزود: برگزاری جلسات شورای عالی کار و ذیل آن جلسات کمیته دستمزد ادامه خواهد داشت تا زمانی که به یک عدد واحد در این خصوص برسیم.

رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران مطرح کرد: در این جلسات نیز مقرر شده است که به بحث‌های غیر مرتبط با دستمزد و حواشی آن اهمیتی ندهیم و فقط خوراکی‌ها و غیر خوراکی‌ها که مرتبط با جامعه کارگری است را بررسی کنیم.


 

این مطلب برایم مفید است
48 نفر این پست را پسندیده اند