بازار مسکن برای خانه‌چندمی‌ها در تهران چگونه است؟+جدول

کدخبر: 326848
اقتصادنیوز : روز گذشته فایل‌های فروش مسکن مناسب برای یک گروه مشخص از متقاضیان انجام معاملات ملکی با مشخصات مختلفی به بازار عرضه شد.

به گزارش اقتصادنیوز تحقیقات میدانی از بازار معاملات مسکن شهر تهران نشان می‌دهد روز گذشته چند گروه آپارتمان مناسب برای خانه‌چندمی‌ها یا همان متقاضیان تبدیل به احسن واحدهای مسکونی به بازار مسکن عرضه شد که همین تنوع عرضه، بازاری با قابلیت انتخاب از بین گزینه‌های مختلف را برای متقاضیان خرید این گروه از واحدها ایجاد کرده است.

اگر چه هم‌اکنون در کل، عرضه فایل مناسب برای خرید در بازار مسکن چندان قابل توجه نیست، اما شرایط بازار برای متقاضیان تبدیل به احسن مسکن که برای بار دوم یا چندم قصد تعویض واحد مسکونی خود با واحد دیگری را دارند، نمی‌توان در حالت کمبود عرضه توصیف کرد.‌ هم‌اکنون فایل‌های فروش واحدهای مسکونی با مساحت ۸۰ تا ۱۵۰ مترمربع که معمولا جزو خریدهای دوم یا چندم متقاضیان مسکن محسوب شده و عموما به بازار تبدیل به احسن مسکن عرضه شده و مخاطبان آنها خانه دومی یا خانه چندمی هستند در سه گروه قابل طبقه‌بندی هستند. بخشی از این واحدها، آپارتمان‌های نوسازی هستند که مانند سایر واحدهای نوساز، به لحاظ قیمتی با آپارتمان‌های چند ساله در موقعیت مشابه فاصله قیمتی دارند. عمده این گروه از واحدها که روز گذشته به بازار مسکن عرضه شدند با سطح قیمتی به مراتب بالاتر از عرف منطقه به بازار عرضه شده بودند، اما سایر فایل‌های مشابه عمدتا با سطح متعارف یا سطح مناسب قیمت به متقاضیان معرفی شده بودند. هم‌اکنون به دلیل فاصله قابل توجه بین قیمت واحدهای مسکونی نوساز و چند سال ساخت متقاضیان تبدیل به احسن ترجیح می‌دهند عمدتا مبلغ پرداختی را بیش از آنکه صرف خرید واحد نوساز کنند برای خرید آپارتمان با متراژ بالاتر در موقعیت بهتر هزینه کنند. این نوع فایل‌ها نیز هم‌اکنون به لحاظ میزان عرضه در وضعیت نسبتا مناسبی قرار دارد.

Untitled-2

از دست ندهید
بلیط هواپیما