ادامه مذاکرات روسیه و ترکیه درباره اوضاع ادلب

کدخبر: 327022
اقتصاد نیوز: هیات‌های روسیه و ترکیه عصر چهارشنبه نشست جدیدی درباره اوضاع ادلب در سوریه برگزار کردند، اما به دلیل عدم دستیابی به توافق بر سر کاهش تنش در شمال غرب سوریه این مذاکرات امروز (پنجشنبه) ادامه خواهد یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه رای الیوم، به دنبال تشدید تنش در شمال غرب سوریه، دور اول مذاکرات روسیه و ترکیه درباره ادلب طی روزهای ۸-۱۰  فوریه در آنکارا و دور دوم طی روزهای ۱۷ و۱۸ فوریه در مسکو برگزار شد.

این سومین مذاکرات دو طرف پس از شکست دو دوره قبلی در شهرهای آنکارا و مسکو برای امضای توافقنامه‌ای درباره بحران ادلب محسوب می‌شود.

پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با اعلام اینکه مذاکرات درباره ادلب نتیجه رضایت‌بخشی به دنبال نداشته است تاکید کرد، ترکیه آماده است عملیات نظامی در سوریه را آغاز کند؛ امری که کرملین آن را "بدترین سناریو" توصیف کرد.

مسکو نیز اعلام کرد، ترکیه نتوانسته تعهدات خود درباره ادلب را به موجب توافق سوچی عملی کند.

براساس گزارش، هیات روسی شرکت‌کننده در مذاکرات پیرامون ادلب متشکل از الکساندر لاورنتیف، فرستاده رئیس جمهوری روسیه به سوریه و سرگئی ورشنین، معاون وزیر خارجه و برخی نمایندگان وزارت دفاع این کشور است. ریاست هیات ترکیه در این مذاکرات را نیز سیدات اونال، معاون وزیر خارجه این کشور بر عهده دارد.

هیات روسی بعد از ظهر چهارشنبه برای بررسی بحران استان ادلب، آخرین پایگاه بزرگ تحت کنترل شورشیان سوری در این کشور به ترکیه سفر کرد.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما