کدخبر: ۳۲۷۴۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا ۱۲ میلیون بشکه نفت از ذخایر نفت استراتژیک خود را به فروش می رساند

آمریکا ۱۲ میلیون بشکه نفت از ذخایر نفت استراتژیک خود را به فروش می رساند

اقتصاد نیوز: درست در شرایطی که تقاضای جهانی برای نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا افت کرده، آمریکا تصمیم گرفت ۱۲ میلیون بشکه نفت از ذخایر نفت استراتژیک خود را به فروش رساند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد در راستای عمل به قانون بودجه ۲۰۱۵، قصد دارد با فروش بخشی از ذخایر نفت استراتژیک در سال مالی ۲۰۲۰ حدود ۴۵۰ میلیون دلار برای برنامه های دولتی فراهم کند. این هدف ممکن است دشوار باشد زیرا قیمت نفت امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بیش از ۲۰ درصد افت کرده است. شاخص قیمت نفت آمریکا اکنون به پایین ترین حد در بیش از یک سال گذشته سقوط کرده است.

حداکثر شش میلیون بشکه از پایگاه برایان موند در تگزاس و شش میلیون بشکه دیگر از پایگاه بیگ هیل تگزاس و وست هک بری لوییزیانا فروخته خواهند شد.

این نفت در ماههای آوریل و مه به خطوط لوله منطقه گلف کاست آمریکا منتقل خواهد شد و نفت بیشتری به بازار اضافه می کند که در مواجهه با افت شدید تقاضا، دچار مازاد عرضه شده است. آژانس بین المللی انرژی و اوپک انتظار دارند مصرف سوخت در سه ماهه دوم امسال کاهش پیدا کند. اوپک و متحدانش تا چند روز دیگر در وین به منظور مذاکره در خصوص راههای تثبیت قیمتهای نفت دیدار خواهند کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت ترامپ اوایل فوریه پیشنهاد کرد در راستای برنامه بودجه مالی ۲۰۲۱ به میزان ۱۵ میلیون بشکه نفت از ذخایر اضطراری فروخته شود. این ذخایر پس از تحریم نفتی عربی در دهه ۱۹۷۰ ایجاد شدند و در مواقع اضطراری مانند وقوع طوفان کاترینا مورد استفاده قرار گرفته اند.


 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند