کدخبر: ۳۲۷۵۷۵ لینک کوتاه

بدهی آمریکا چقدر شده است؟

اقتصاد نیوز: میزان بدهی‌های آمریکا اکنون از ۲۳ تریلیون دلار عبور کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ میزان بدهی‌های این کشور تا پایان ماه فوریه ۲۰۲۰ به ۲۳ تریلیون و ۳۹۵ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ۱۲۳ هزار دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان ماه فوریه به طور متوسط ۷۲ هزار و ۳۴۸ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط ۱۸۸ هزار و ۹۵۷ دلار بوده است.

کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه فوریه به یک تریلیون و ۶۱ میلیارد و ۹۴۲ میلیون دلار رسیده است تا بدین ترتیب نسبت کسری بودجه به تولید ناخاص داخلی این کشور به ۴.۸۶ درصد برسد. بین بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ بیشترین کسری بودجه آمریکا مربوط به سال ۲۰۱۰ با ۸.۹۶۵ درصد و بیشترین مازاد بودجه مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۲.۳۷ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.

در حال حاضر بزرگ‌ترین اقلام بودجه‌ای آمریکا شامل: مراقبت‌های درمانی با یک تریلیون و ۲۷۰ میلیارد و ۹۰۷ میلیون دلار، امنیت عمومی با یک تریلیون و ۶۲ میلیارد و ۷۴۶ میلیون دلار، هزینه‌های دفاعی با ۶۸۲ میلیارد و ۵۸۲ میلیون دلار و پرداخت مستمری بازنشستگان با  ۲۹۱ میلیارد و ۸۷۱ میلیون دلار است.

هم‌چنین تا پایان ماه فوریه، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۷۵ تریلیون و ۸۹۶ میلیارد و ۲۷۱ میلیون دلار بوده است که نشان می‌دهد سهم هر شهروند آمریکایی از مجموع  بدهی‌های این کشور به طور متوسط ۲۳۴ هزار و ۷۰۹ دلار و سهم هر خانواده آمریکایی از بدهی‌ها به طور متوسط معادل ۸۹۴ هزار و ۵۸ دلار است.

طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به ۶ تریلیون و ۷۶۷ میلیارد و ۴۶۸ میلیون دلار رسیده است.

از لایحه کاهش مالیاتی دولت ترامپ که سال ۲۰۱۷ به تصویب رسید به عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش بدهی دولت این کشور یاد می‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها، لایحه کاهش مالیاتی در طول ۱۰ سال باعث افزایش ۱.۵ تریلیون دلاری بدهی این کشور خواهد شد.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند