کدخبر: ۳۲۸۱۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توصیه سازمان اقتصاد اسلامی به صندوق‌های قرض الحسنه؛

پرداخت وام به متقاضیان و افرادی که نیاز به درمان دارند

اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان اقتصاد اسلامی به صندوق‌های قرض‌الحسنه توصیه کرد تا نسبت به پرداخت وام به متقاضیان به خصوص افرادی که برای درمان نیاز دارند در اسرع وقت اقدام کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «عبداله فرجی» با اشاره به شرایط جامعه به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: عده‌ای از هموطنان به دلیل رکود در کسب و کار در بازپرداخت تسهیلات دریافتی مشکل دارند.

وی افزود: صندوق‌های قرض الحسنه در صورت عدم پرداخت اقساط وام‌های قبلی تا خرداد ماه سال آینده، مهلت پرداخت را تمدید کنند به این صورت که بعد از آخرین قسط وام، تاریخ قسط‌های معوق را تعیین کنند. 

مدیرعامل سازمان اقتصادی اسلامی تاکید کرد که این سازمان آمادگی دارد در صورت لزوم نسبت به تقویت مالی صندوق‌های قرض‌ الحسنه اقدام کند. 

همچنین بانک مرکزی نیز با هدف مساعدت به واحدهای تولیدی، مصوبه تسهیل امهال بدهی‌های غیرجاری واحدهای تولیدی و نحوه امهال بدهی‌های غیرجاری این بنگاه‌های اقتصادی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

براساس این مصوبه موسسه اعتباری موظف است بنا به درخواست مشتری و در چارچوب ضوابط و مقررات موجود، مطالبات از واحدهای تولیدی را که تمام یا بخشی از آن غیرجاری شده است، برای یک‌بار و حداکثر به مدت پنج  سال، با اخذ میزان ۷.۵ درصد از مانده بدهی و با دوره تنفس ۵ ماهه امهال کند.

براساس آخرین آمار که امروز منتشر شد، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

۵۹۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا از روز گذشته تاکنون در کشور ثبت شده و مجموع مبتلایان قطعی بیماری کووید ۱۹ تا امروز به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند