کدخبر: ۳۲۸۸۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

منطقه ممنوعه ساخت‌ و ساز در پایتخت تعیین شد

اقتصادنیوز: رئیس سازمان مدیریت تهران اعلام کرد: اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شده است و برای تصویب نهایی منتظر تشکیل جلسه شورای عالی آمایش کشور هستیم که علت تاخیر در برگزاری آن پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، نعمت‌الله ترکی با اعلام این خبر گفت: اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شده است و برای تصویب نهایی منتظر تشکیل جلسه شورای عالی آمایش کشور هستیم که علت تاخیر در برگزاری آن پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

وی افزود: در این اطلس، استان تهران به ۵ منطقه تقسیم شد و تمامی قلمروهای مناسب و نامناسب در ۳ پهنه دسته‌بندی و به پهنه مجاز، مشروط و ممنوع تعیین و نشانه‌گذاری شده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت تهران اظهار کرد: در پهنه مجاز محدوده شهر و روستا تعیین شده و در پهنه مشروط با رعایت اصول و مقررات و قوانین امکان اجرای فعالیت و ساخت‌وساز وجود دارد اما در پهنه ممنوع خط قرمزهای استان تهران در سند آمایش تعیین شده یعنی هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز و غیرقانونی است و به سرعت باید تخریب شود.

ترکی گفت: برای نخستین بار است که ابزار قانونی محکمی برای مقابله با حاشیه‌نشینی و ساخت‌وساز غیرمجاز در استان تهران تعریف شده و به نوعی جرم‌انگاری شده است. فرقی هم ندارد که تخلف را دهیار یا شهردار و یا شرکت و نهاد دولتی و غیردولتی انجام داده باشند. وقتی تخلف در منطقه ممنوع رخ می‌دهد جرم محسوب شده و به سرعت برخورد خواهد شد.

وی افزود: با تصویب و ابلاغ این اطلس و همچنین اجرای کامل طرح کاداستر و داشتن ابزارهایی مانند جی آی اس شاهد کمترین مورد زمین‌خواری و تصرف غیرقانونی و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در استان تهران خواهیم بود.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند