روسیه برای نفت ۲۵ دلاری آماده‌ است

کدخبر: 328918
اقتصاد نیوز: با وجود اینکه بازار سهام روسیه تحت تأثیر سقوط سهمگین قیمت نفت به دنبال آغاز جنگ قیمت روسیه و عربستان، به شدت فرو ریخت، مسکو اعلام کرد برای نفت ۲۵ دلاری آماده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، با وجود اینکه بازار سهام روسیه تحت تأثیر سقوط سهمگین قیمت نفت به دنبال آغاز جنگ قیمت روسیه و عربستان، به شدت فرو ریخت، مسکو اعلام کرد برای نفت ۲۵ دلاری آماده است.

بازارهای سهام روسیه که روز دوشنبه به علت تعطیلات ملی بسته بودند، امروز پس از باز شدن مانند شاخص‌های سهام جهان با سقوطی ترسناک روبرو شدند. شاخص اصلی بورس مسکو به دلار (آرتی‌اس) حدود ۱۳ درصد یا ۱۱۰۰ واحد سقوط کرد. این شاخص اندکی بعد توانست با جبران بخشی از این سقوط، ضرر خود را به ۸ درصد کاهش دهد.

اما وزارت مالی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که صندوق ذخیره ارزی روسیه دارای ذخایر کافی برای پوشش کسری بودجه دولت تا چندین سال می‌باشد و حتی اگر قیمت نفت به بشکه‌ای ۲۵ تا ۳۰ دلار برسد، روسیه برای آن آماده است.

بانک مرکزی روسیه هم بلافاصله بعد از سقوط ۳۰ درصدی قیمت‌های نفت اعلام کرده بود صندوق ذخیره ملی روسیه دارای ۱۵۰ میلیارد دلار (بیش از ۱۰ تریلیون روبل) نقدینگی است که برای جبران کاهش قیمت نفت و گاز تا ۶-۱۰ سال آمادگی دارد.

دو منبع آگاه اعلام کردند که وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک، فردا (چهارشنبه) با سران شرکت‌های نفتی روسیه دیدار خواهد کرد.


 

از دست ندهید
بلیط هواپیما