کدخبر: ۳۲۹۵۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کرونا چه تاثیری بر بازار آجیل و خشکبار در شب عید داشت؟

کرونا چه تاثیری بر بازار آجیل و خشکبار در شب عید داشت؟

اقتصاد نیوز: رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار گفت: علی رغم ارزان شدن قیمت آجیل نسبت به سال گذشته، اما کرونا بازار آجیل و خشکبار را هم تحت تاثیر قرار داده است.

مصطفی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان اظهار کرد: در روز‌های ابتدایی شیوع کرونا، با توجه به توصیه‌هایی که درباره مقابله با این ویروس صورت گرفت تقاضا برای خرید آجیل و خشکبار افزایش یافت، اما پس از چند روز رکود به این بازار هم سرایت کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار افزود: امیدواریم در هفته پایانی مردم نسبت به خرید اقدام کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ وی با بیان اینکه خرید آجیل هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نمی‌کند، گفت: در واحد‌های صنفی برای تهیه آجیل حرارت ۲۰۰ تا ۴۰۰ درجه استفاده می شود و قطعا ویروسی وجود ندارد حتی برای اطمینان مردم می‌توانند در منزل نیز  آن را حرارت داده و استفاده کنند.

احمدی با بیان اینکه قیمت آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: با شرایطی که در بازار به وجود آمده اعضای صنف به فکر سود نیستند و حتی در فروش‌های فوق العاده شرکت کردند و برخی از واحد‌ها نیز زیر قیمت خرید، اجناس خود را به فروش می‌رسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار بیان کرد: در فروش فوق العاده، کالا‌ها با تخفیف و با ۵ درصد سود عرضه می‌شود.

احمدی تاکید کرد: در ۷۰ قلم آجیل و خشکبار عرضه می‌شود که هیچ مشکلی از نظر تامین آن نداریم و به اندازه کافی همه اقلام وجود دارد.

وی با اشاره به ضرر و زیان صنف آجیل فروشان طی سال گذشته و امسال گفت: با سازمان امور مالیاتی، وزارت صمت، اتاق اصناف و بانک مرکزی نامه نگاری کردیم تا برای صنفی که صادرات دارد و درآمد ارزی برای کشور کسب می‌کند تمهیداتی اندیشیده شود و بسته حمایتی برای این صنف نیز در نظر بگیرند.


 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند