نزول در بورس امروز هم ادامه داشت

کدخبر: 329572
اقتصادنیوز: روند نزولی شاخص بورس که از هفته گذشته آغاز شده، به امروز هم کشیده شد؛ هرچند شاخص کل در دقایق نخستین معاملات صعودی بود اما در طول معاملات سقوط کرد و بازار امروز با شاخص نزولی بسته شد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شاخص کل بازار سرمایه امروز با ۸۶۳۹ واحد نزول به رقم ۴۹۴ هزار و ۹۹ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۳۳۴۵ واحد ریزش داشت و رقم ۱۷۲ هزار و ۳۸۵ واحد را ثبت کرد.

در این بازار ۶۹۶ هزار معامله انجام شد که ۴۷ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال ارزش داشت.

امروز ۲۸۰ نماد منفی و ۶۲ نماد مثبت بودند که از میان آن ها صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی پارس، سرمایه گذاری غدیر، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در بورس گذاشتند.

همچنین بانک‌های ملت و تجارت، گلوکوزان، سایپا، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران نمادهای پربیننده بورس بودند.

ادامه معاملات فرابورس تا ساعت ۱۴

معاملات در بازار فرابورس که امروز به دلیل وجود اختلال در سامانه معاملاتی تا ساعت ۱۴ ادامه داشت، درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۷۷ واحد نزول رقم ۶۵۰۵ واحد را ثبت کرد.

در این بازار ۱۷۶ هزار معامله به ارزش ۱۴۰ هزار و ۲۸۹ میلیارد ریال انجام شد.

پتروشیمی زاگرس، فرابورس ایران، صنایع مشاین های اداری ایران، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پالایش نفت لاوان و گروه توسعه مالی مهر آیندگان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل  پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده امروز فرابورس را سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سیمان لار سبزوار، صنایع ماشین های اداری ایران، بانک دی و س. توسعه و عمران استان کرمان تشکیل دادند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما