کدخبر: ۳۲۹۸۹۳ لینک کوتاه

کرونا در جهان؛ فرانسه ۴۵ میلیارد یورو به شرکت‌ها کمک می‌کند

اقتصادنیوز: شیوع ویروس کرونا که سازمان جهانی بهداشت آن را «مهمترین بحران سلامت عصر حاضر» توصیف می‌کند همچنان رو به گسترش است و قربانیان بیشتری می‌گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از شرایط این روزها با عنوان «وضعیت جنگ با این اپیدمی» نام برده و بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک، شیوع کرونا را «تهدید بی‌سابقه» عنوان کرده است.

تدروس آدهانوم ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز گذشته در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: «پس از این شاهد شمار بیشتری از موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در مابقی جهان به جز کشور چین خواهیم بود.»

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان در روز سه‌شنبه ۱۷ مارس، ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ را در این مطلب پیگیری کنید.

فرانسه ۴۵ میلیارد یورو به شرکت‌ها و کارمندان کمک می‌کند

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه گفت که این کشور مبلغ ۴۵ میلیارد یورو (۵۰.۲۲ میلیارد دلار) برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا به شرکت‌ها و حقوق بگیران کمک می‌کند.

برونو لومر همچنین افزوده است که دولت ۳۰۰ میلیارد یورو برای تضمین وام‌های بانکی در فرانسه و همچنین ۱۰۰۰ میلیارد یورو تضمین اروپایی برای وام های بانکی اختصاص می دهد.

وزیر دارایی فرانسه با پیروی از رئیس جمهوری فرانسه گفت که «همه باید درک کنند که یک جنگ اقتصادی و مالی در جریان است که خشن و طولانی مدت خواهد بود و برای مبارزه با آن باید همه نیرهایمان در سطح ملی، اروپایی و گروه ۷ را بسیج کنیم.»

وی در گفت‌وگو با یکی از رادیوهای محلی افزود: «ما نمی‌خواهیم شرکت‌ها ورشکسته شوند.»

وزیر دارایی فرانسه با اشاره به اینکه «تدابیر خوب و در زمان مناسب» برای مبارزه با ویروس کرونا در فرانسه اتخاذ کرده‌ایم، افزده است: «باید در جنگ علیه این ویروس پیروز شویم.»

فرانسه: از ظهر سه شنبه برای خروج از خانه باید اظهارنامه همراه داشته باشید

فرانسه از ظهر سه شنبه تدابیر شدیدی را به اجرا می گذارد که بر اساس آن افراد برای خروج از خانه باید اظهارنامه‌ای را تکمیل و همراه خود داشته باشند. دولت اعلام کرده است که این تدابیر تا ۲ هفته به اجرا گذاشته می شود و ممکن است دوره آن تمدید شود.

در این اظهارنامه فرد باید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و آدرس منزلش را درج کند و یکی از گزینه هایی موجود در اظهارنامه را که دولت برای خروج از منزل ضروری تشخیص داده است را تیک بزند.

در موارد اجازه داده شده برای خروج از منزل این گزینه‌ها قابل مشاهده است: «خروج از منزل برای رفتن به سر کار به این دلیل که کار از منزل برای شما ممکن نیست، خروج از منزل برای خرید مایحتاج ضروری، خروج از منزل به دلیل مشکلات مرتبط با سلامتی، خروج از منزل به دلایل خانوادگی مانند کمک به یک عضو آسیب پذیر خانواده یا نگهداری کودکان و خروج از منزل برای ورزش و به گردش بردن حیوانات خانگی تنها در اطراف محل اقامت و بصورت فردی. »

دولت اعلام کرده است افرادی که این دستورالعمل را رعایت نکنند ممکن است از ۳۸ تا ۱۳۵ یورو جریمه شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند