کدخبر: ۳۳۱۱۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تگزاس به کمک اوپک می آید؟

تگزاس به کمک اوپک می آید؟

اقتصاد نیوز: اگر رئیس جمهور آمریکا با تولیدکنندگان جهانی نفت در مورد کاهش تولید به توافق برسد تگزاس تولید نفت خود را پایین می آورد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ اگر رئیس جمهور آمریکا با تولیدکنندگان جهانی نفت در مورد کاهش تولید به توافق برسد تگزاس تولید نفت خود را پایین می آورد.

رایان سیتون، یکی از سه عضو کمیسیون راه آهن تگزاس که به عنوان تنظیم کننده صنعت نفت و گاز این ایالت عمل می کند، گفت هرگونه کاهش تولید موقتی خواهد بود و نیازی به یک قرارداد بلند مدت نیست.

 ولی اعضای دیگر این کمیسیون مثل کریستی گرادیک و واین کریستین، گفتند هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته اند و تا چهاردهم آوریل برای تصمیم‌گیری در مورد کاهش تولید صبر می کنند.

امضای هر قراردادی برای کاهش تولید نیاز به حمایت دو نفر از  سه عضو این کمیسیون دارد.

 قیمت نفت در هفته گذشته به خاطر کاهش جهانی تقاضا در اثر همه گیری ویروس کرونا و جنگ قیمت بین عربستان و روسیه به پایین‌ترین حد طی 18 سال گذشته رسید. ترامپ در روز جمعه پس از اینکه اعلام کرد واسطه یک قرارداد نفتی بین عربستان و روسیه برای کاهش تولید شده، با مدیران اجرایی شرکت‌های نفت آمریکا دیدار کرد.

 قیمت نفت خام آمریکا در روز جمعه به خاطر امیدواری از امضای یک قرارداد در نشست اضطراری آتی اوپک و متحدانش، 12 درصد افزایش یافت و به 28.34 دلار در هر بشکه رسید. در بخش هایی از تگزاس، نفت زیر 10 دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

سیتون گفت:« اگر کاهش تولید آمریکا به بسته شدن قرارداد کاهش تولید کمک کند، تگزاس از آن حمایت خواهد کرد».

 تولیدکنندگان نفت و گاز اوکلاهما هم مقامات نفتی این ایالت را برای کاهش تولید تحت فشار گذاشتند. در این ایالت هر گونه کاهش تولید نیاز به حکم دادگاه دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند