کدخبر: ۳۳۱۳۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شاخص بورس برمدار صعود

اقتصادنیوز: حرکت شاخص بورس بر مدار صعود ادامه یافت و فعالیت این بازار امروز نیز با چراغ سبز به پایان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شاخص کل بازار سرمایه روزی کم نوسان را پشت سر گذاشت و درحالی که کم ترین رقم شاخص ۵۷۱ هزار واحد بود، در نهایت با ۶۵۹۴ واحد صعود رقم ۵۷۴ هزار و ۲۰ واحد را ثبت کرد. شاخص کا با معیار هم وزن نیز ۳۴۹۶ واحد رشد و رقم ۲۹۴ هزار و ۳۸۹ واحد را ثبت کرد.

معامله گران یک میلیون معامله به ارزش ۵۹ هزار و ۹۹۸ میلیارد ریال انجام دادند و از میان ۲۴۰ نماد مثبت و ۹۷ نماد منفی امورز، شرکت ارتباطات سیار ایران، تولیدی فولاد سپید فراب کویر، پتروشیمی پارس، بورس اوراق بهدار تهران و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

بانک های ملت و تجارت، گلوکوزان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سالمین و توسعه معادن و فلزات نمادهای پربیننده بورس بودند.

صعود شاخص فرابورس

شاخص کل فرابورس نیز با ۱۱۷ واحد صعود در رقم ۷۳۴۲ واحد ایستاد. در این بازار ۶۰۵ هزار معامله انجام شد که ۳۰ هزار و ۷۸۵ میلیارد ریال ارزش داشت.

در فرابورس ۱۲۹ نماد مثبت و ۸۹ نماد منفی بودند که از میان آن ها، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، تولید نیروی برق دماوند، پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، فرابورس ایران و توسعه مولد نیروگاهی جهرم نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فقط گروه توسعه مالی مهر آیندگان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ چارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، قاسم ایران، س. توسعه و عمران استان کرمان و سیمان لار سبزوار نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند