کدخبر: ۳۳۲۱۹۵ لینک کوتاه

آمریکا با تزریق ۲.۳ تریلیون دلار نقدینگی به مقابله با کرونا رفت

اقتصادنیوز: فدرال رزرو از برنامه ریزی برای تزریق ۲.۳ تریلیون دلار نقدینگی جدید برای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فوربس، بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد با هدف حمایت از اقتصاد این کشور در برابر پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا و هم چنین کاهش آسیب پذیری کسب و کارهای کوچک و متوسط، ۲.۳ تریلیون دلار نقدینگی به بازارها تزریق خواهد کرد. از مبلغ فوق، ۵۰۰ میلیارد دلار صرف ارائه وام ها به دولت های محلی و شهرداری ها و خرید اوراق قرضه شرکت های دولتی خواهد شد.

بانک مرکزی آمریکا هم چنین با هدف حمایت از بخش خصوصی اعلام کرده است در قالب برنامه " مین استریت" حدود ۶۰۰ میلیارد دلار از اوراق بدهی این شرکت ها را خریداری خواهد کرد.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در همین رابطه گفت: اولویت اصلی ما در مقطع کنونی پاسخ به نیازهای درمانی و کاستن از تبعات اقتصادی بیشتر این ویروس است. وظیفه بانک مرکزی آن است که تا حد امکان ثبات را به اقتصاد بازگرداند تا فعالیت ها به سرعت به سطح قبل بازگردند.

بانک مرکزی آمریکا تاکنون اقدامات زیادی را برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا انجام داده که کاهش نرخ بهره به ۰.۲۵ درصد و ارائه یک خط اعتباری ۳۵۰ میلیارد دلاری به کسب و کارهای کوچک و متوسط از جمله آن ها بوده است.

از سوی دیگر وزرای دارایی اتحادیه اروپا بر سر به کارگیری از یک بسته حمایتی نیم تریلیون یورویی به توافق رسیده اند. با این حال مخالفت برخی از اعضا نظیر اتریش باعث شده است تا هنوز برنامه صدور اوراق قرضه کرونایی که مورد درخواست کشورهایی نظیر ایتالیا و اسپانیا بوده است، عملی نشود. برونو لو مر، وزیر دارایی فرانسه با استقبال از این بسته مشترک اروپایی گفته است که دولت این کشور به طور مستقل نیز به حمایت از اقتصاد فرانسه خواهد پرداخت و حتی به قیمت خرید سهام، دولت مصمم است تا هر طور شده جلوی ورشکسته شدن شرکت های مطرح این کشور را بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند