وزیر اقتصاد خبرداد

بازار سرمایه ایران هوشمندسازی می‌شود

کدخبر: 332504
اقتصادنیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی بازار سرمایه را شفاف‌ترین نهاد اقتصادی دانست و گفت: اقدامات موثر و ارزشمندی در راستای مردمی کردن اقتصاد انجام شده است و برای آینده نیز بازار سرمایه هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل ازپایگاه خبری بازار سرمایه ایران، فرهاد دژپسند صبح امروز در مراسم تکریم «شاپور محمدی» و معارفه رییس جدید سازمان بورس اوراق بهادار در وزارت اقتصاد اظهار داشت: بازار سرمایه امروز به مراحلی رسیده که می‌توان به عنوان بال نخست در تامین مالی اقتصاد کشور به آن امید بست.

وزیر اقتصاد ادامه داد: هم اکنون سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد به یک چهارم افزایش یافته و البته هنوز امکان رشد دارد و با توجه به ظرفیت‌های بازار سرمایه و تدبیر لازم، می‌توان این آمار را حداقل تا ۵۰ درصد افزایش داد؛ به ویژه اینکه این بازار پتانسیل بسیار خوبی در مردمی کردن اقتصاد دارد.

وی اظهار داشت: بازار سرمایه را با توجه به ظرفیت های فراوان، سکویی مناسب برای جهش اقتصادی توصیف کرد و گفت: با برنامه‌ریزی و تدبیر لازم می توان این بازار و ابزارهای آن را برای مردمی کردن اقتصاد و شکل گیری نگاه عدالت جویانه به کار گرفت.

دژپسند در پایان این مراسم از رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار خواست به عنوان مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی  به رسالت خود در اقتصاد کشور ادامه دهد.

به گزارش ایرنا،  اعضای شورای عالی بورس، روز گذشته پس از بحث مفصل و با قدردانی از زحمات شاپور محمدی که کارنامه مثبت و روشنی را در این سکان برجای گذاشت، «حسن قالیباف اصل» را به عنوان رییس سازمان بورس و اوراق بهادار برگزیدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما