همتی درباره سرنوشت وام ۷۵ هزار میلیارد تومانی توضیح داد

کدخبر: 333855
اقتصاد نیوز: رییس کل بانک مرکزی درباره سابقه برخی عملکرد‌ها در گذشته در خصوص سرنوشت وام ۷۵ هزار میلیارد تومانی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود نوشت: این روز‌ها عطف به سابقه برخی عملکرد‌ها در گذشته در خصوص سرنوشت وام ۷۵ هزار میلیارد تومانی ابراز نگرانی می‌شود و بر مراقبت بیشتر جهت صرف آن در امور مولد تاکید می‌شود.

در این خصوص چند نکته را اعلام می‌کنم: ۱- ثلث این مبلغ مستقیما به حساب خانوار‌های یارانه بگیر خواهد رفت و در شرایطی که مردم نیازمند به خرید بوده و فروشندگان کالا و خدمات نیازمند به فروش هستند کمکی خواهد بود به راه افتادن چرخه اقتصاد؛ لذا نگرانی از انحراف آن، بی‌مورد است.

۲-بقیه مبلغ وام تخصیصی عمدتا به واحد‌های کوچک و متوسط تولید کالا و خدمات با اشتغال زیر ۵۰ نفر که نیروی کار خود را به تشخیص وزارت کار حفظ کرده‌اند پرداخت خواهد شد؛ بنابراین هدف این طرح تضمین تداوم فعالیت و عرضه کالا و خدمات توسط واحد‌های دارای شاغل و به تبع آن مولد است؛ لذا برای شفافیت بیشتر اسامی واحد‌ها و مبلغ وام گیرندگان این وام‌ها در سایت بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

۳- همانگونه که قبلا اعلام کردم دولت و بانک مرکزی از طریق این دو اقدام به دنبال تداوم عرضه از یک طرف و تحریک تقاضا از طرف دیگر و برگرداندن اقتصاد به ریل حرکت هستند.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما