کدخبر: ۳۳۶۱۸۵ لینک کوتاه

چه عاملی مانع کاهش شاخص بورس تهران نسبت به دیروز شد

​اقتصادنیوز: شاخص بورس روز جاری با کمک «شستا» در حالی که با کاهش مواجه شده بود در نهایت با ۱۴۶۵ افزایش به کار خود پایان داد و به ۹۸۰ هزار و ۵۷۱ واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با نوسان مواجه شدند.

نوسان  شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که  شاخص کل  با ۱۴۶۵ واحد رشد معادل ۰.۱۵ درصد به ۹۸۰ هزار ۵۷۱ واحد،  شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»    با ۳۸۹ واحد افزایش معادل ۰.۱۵ درصد به ۲۶۰ هزار ۸۳۹ واحد،  شاخص کل «هم وزن»  با (۱۶۹۸) واحد افت معادل (۰.۵۴) درصد به ۳۱۰ هزار و ۳۷۶ واحد،  شاخص قیمت «هم وزن»  با (۱۱۲۷) واحد کاهش، معادل (۰.۵۴) درصد به ۲۰۵ هزار و ۹۹۱ واحد،  شاخص آزاد شناور  با ۲۶۳۶ واحد رشد، معادل ۰.۲۱ درصد به یک هزار و ۲۳۶ واحد،  شاخص بازار اول  با ۷۴۸۹ واحد افزایش معادل (۱.۰۷) درصد به ۷۰۶ هزار ۲ واحد و  شاخص بازار دوم  با (۲۳۶۵۲) واحد ریزش معادل (۱.۱۵) درصد به ۲ هزار و ۲۹ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۳ نماد «  فارس  با (۱۴۲۱) واحد،  رمپنا  با (۸۵۵) واحد   و  تاپیکو  با (۷۳۱) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی و ۴ نماد «شستا با ۲۵۵۲ واحد، فولاد با ۱۳۳۵ واحد، کگل با ۱۱۹۲ واحد و پارسان با ۸۱۸ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را به روی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ریزش  شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « مواد دارویی  با (۳۸۱۵) واحد ریزش معادل (۳.۴۸) درصد به ۱۰۵ هزار و ۹۴۶ واحد،  وسایل ارتباطی  با (۱۸۵۴) واحد افت معادل (۳.۴۹) درصد به ۵۱ هزار و ۲۹۵ واحد،  فنی مهندسی  (۳۲۶) واحد کاهش معادل (۳.۹۷) درصد به ۷ هزار و ۸۷۶  واحد،  انتشار و چاپ  (۹۸۶۳۰) واحد ریزش معادل (۴) درصد به ۲ هزار و ۳۶۶ واحد،  لاستیک  با (۱۴۰۴۸) واحد کاهش، معادل (۴.۱۲) درصد به ۳۲۶ هزار و ۷۹۷ واحد،  تامین آب، برق، گاز  (۷۴) واحد افت معادل (۴.۲۵) درصد به یک هزار و ۶۷۵ واحد،  زراعت  با با (۱۲۳۲۴) واحد کاهش معادل (۴.۸۱) درصد به ۲۴۴ هزار و ۹۷ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای « وآتی ،  امید ، حفاری، حفاری، سغرب، خاهن و وامید »  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای « سیمرغ، پکرمان، وخاور، دزهراوی، ونوین، فاذر و کهمدا » بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۹۷۲ نوبت معاملاتی، ۱۹ هزار و  ۵۰۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۶۰ هزار و ۴۴۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

  •  
این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند