کدخبر: ۳۳۶۳۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ماراتن پترولیوم، بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا از شیوع کرونا چقدر ضرر کرد؟

اقتصاد نیوز: بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا ضرر و زیان خود را در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۹.۲ میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، ماراتن پترولیوم، بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا ضرر و زیان خود را در سه ماهه اول سال جاری میلادی 9.2 میلیارد دلار اعلام کرد که دلیل اصلی آن کاهش تقاضا برای سوخت به خاطر تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا است.

 این شرکت اعلام کرد 1.4 میلیارد دلار معادل 30 درصد از هزینه‌های سرمایه ای خود را در سال جاری میلادی پایین می‌آورد و هزینه‌هایش را 950 میلیون دلار در پاسخ به بحران ویروس کرونا کاهش می دهد.

 این شرکت همچنین دورنمای خود برای تولید پالایشگاهی را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به شدت پایین آورده است و انتظار دارد تولید آن 2.1 میلیون بشکه در روز باشد که 30 درصد نسبت به سه میلیون بشکه در روز سه ماهه اول کاهش خواهد داشت. انتظار می رود نیاز به سوخت در ادامه سال جاری بسیار پایین باشد.

 پالایشگاه ماراتن علاوه بر کاهش هزینه های سرمایه ای، خرید دوباره سهام خود را به تعویق انداخته و اعلام کرده موقتاً برخی از تاسیسات خود را تعطیل می کند. تحلیلگران عقیده دارند این تعطیلی ها شامل کاهش نرخ پالایش در پالایشگاه ها هم می شود.

 کل درآمد این شرکت در سه ماهه اول سال جاری نسبت به 28.6 میلیارد دلار سال قبل کاهش یافته و به 24.1 میلیارد دلار رسیده که بسیار کمتر از حد انتظار است.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند