کدخبر: ۳۳۶۵۰۹ لینک کوتاه

قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان رسید؟

در حالی که برخی اگهی‌دهندگان در فضای مجازی قیمت پرایدهای قابل فروش خود را بین ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان اعلام کرده اند، اتحادیه صنف نمایشگاه داران قیمت فروش پراید را ۶۹ میلیون تومان گزارش کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،خبرگزاری وابسته به صدا وسیما امروز در جدولی نرخ نامه اعلامی از سوی اتحادیه صنف نمایشگاه داران را منتشر و قیمت پراید 111 را 69 میلیون تومان اعلام کرد این در حالی است که برخی از فعالان بازار از فروش پراید در روزهای اخیر به قیمت 80 تا 84 میلیون تومان خبر داده اند.

مهمترین دلیل افزایش عجیب نرخ پراید را برخی دست اندرکاران و فعالان بازار اتفاقا توقف تولید این خورو می‌دانند و از آنجا که این خودرو ارزان‌ترین خودروی عرضه شده به بازار بود، رشد قیمت آن به شکلی مستقیم زمینه افزایش نرخ دیگر خودروها را در بازار فراهم کرده است.

امروز اتحادیه صنف نمایشگاه داران هر دستگاه سمند ال ایکس را به قیمت 112 میلیون تومان و هر دستگاه پژو 405 ، دیگر خودروی در آستانه خروج از خط تولید را 106 میلیون توان اعلام کرده است.

پژو پارس نیز در حال حاضر 137 میلیون تومان قیمت خورده است.

بر اساس این گزارش دنا تیپ یک به قیمت 166 میلیون تومان و رانا ال ایکس به قیمت 105 میلیون تومان در بازار عرضه می شود. سایپا 131 تنها یک میلیون تومان پایین تر از پراید 111 عرضه می شود و 68 میلیون تومان قیمت خورده است .

قیمت کیاسراتو 2000 اتوماتیک 450 میلیون تومان و بهای ساینا فول 87 میلیون تومان گزارش شد.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند