کدخبر: ۳۳۷۲۷۲ لینک کوتاه

هشدار رئیس‌کل بانک مرکزی به مردم؛ سرمایه‌گذاری در بازار ارز ریسک دارد!

اقتصادنیوز: عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی در پیج اینستاگرام به تشریح اقدامات این بانک دربازار ارز پرداخت.

 به گزارش اقتصادنیوز همتی در یادداشت خود نوشت: درخصوص روند بازار ارز  و موضوع تأمین ارز برای واردات کشور نکات زیر را اعلام می کنم:

 علیرغم مشکلات ناشی از شیوع کرونا و اقدامات پیشگیرانه کشورهای همسایه و بسته شدن بیشتر پایانه های مرزی و نیز تعطیلی بسیاری از صرافی ها و مراکز جابجایی ارز ، در طول  ۵۰ روز گذشته بیش از 2.5 میلیارد دلار ازطریق بانک مرکزی و صادرکنندگان غیر نفتی تأمین شده است ، که حدود ۵۰ درصد آن ، عرضه از طریق سامانه نیما بوده است.

 با احیای مجدد و تدریجی روند صادرات غیر نفتی و نفتی ، پیش بینی بانک مرکزی از برگشت وضعیت طبیعی صادرات غیرنفتی و عرضه ارز به روال گذشته حکایت میکند. در کنار همه این موارد ، موضوع دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج از کشور نیز روند مثبتی پیداکرده است.

جو روانی و تبلیغاتی ایجاد شده در مورد میزان تورم انتظاری و شرایط آتی ارزی کشور، دور از پیش بینی برمبنای واقعیتها و اطلاعات در دسترس بوده و عمدتاً توسط ذینفعان مطرح می شود.

مردم عزیز این حق را دارند منابع و دارایی خود را در بخشهای مختلف نظیر بورس، بانک، املاک و ارز و طلا، سرمایه گذاری کنند ولی این وظیفه را دارم که ریسک سرمایه گذاری در ارز را مجدداً گوشزد نمایم.

 
این مطلب برایم مفید است
176 نفر این پست را پسندیده اند