کدخبر: ۳۳۷۸۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
یک فعال اقتصادی مدعی شد؛ بیش از 60 تغییر مدیریتی ایدرو در دوره وزارت رحمانی

یک فعال اقتصادی مدعی شد؛ بیش از ۶۰ تغییر مدیریتی ایدرو در دوره وزارت رحمانی

اقتصادنیوز: در دوره ۱۸ ماهه رضا رحمانی وزیر معزول صمت، تنها در ایدرو یکی از زیر مجموعه‌های صمت بیش از ۶۰ انتصاب انجام شد.

به گزارش اقتصادنیوز سیدعلی صدری، رئیس هیات امنای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران، در گفت‌وگو با آرمان ملی ضمن اعلام این خبر مدعی شد:  اردیبهشت سال گذشته که رئیس ایدرو با حکم رضا رحمانی منصوب شد؛چنان عزل‌ و نصب‌هایی اتفاق افتاد که گویا دولت به‌طور کلی تغییر کرده است. فقط طی یک سال گذشته چهار مرتبه مدیر مالی این سازمان تغییر کرده است. بر کرسی معاونت نوسازی این سازمان که درعمل شاه‌کلید ایدرو در توسعه مناطق محروم و اجرای پروژه های صنعتی به حساب می‌آید، طی 12 ماه چهار مدیر تکیه زدند. اگر به سایتها و اخبار و  روزنامه رسمی مراجعه کنیم در مدت یک‌ساله مدیریت اخیر در مجموعه  ایدرو و هیات مدیره شرکت‌های تابعه حدود هفتاد حکم انتصاب جدید امضا کرده است  البته این فقط انتصاباتی هستند که بر اساس منابع آشکار مثل سایت‌ها یا روزنامه رسمی سندیت دارند.»
این فعال اقتصادی در ادامه ادعا کرد: مثال دیگر به فاز 14 پارس جنوبی بر می گردد که به نوعی بزرگ‌ترین پروژه گازی فعلی کشور است و با حجمی حدود پنج و نیم میلیارد دلار بوسیله ایدرو و کنسرسیومی در حال انجام  است.  فقط طی یکسال گذشته شش فرد مختلف در مدیریت شرکت مجری فاز 14 و مدیریت کنسرسیوم زیر مجموعه ایدرو رفت و آمد کرده اند و جالب اینکه در حاضر هم شرکت مجری فاز 14 تابعه ایدرو مدیر ندارد . پروژه‌ای که اهمیت استراتژیک برای  کشور دارد دستخوش مدیریت سلیقه‌ای تیم آقای رحمانی هست. تغییر این 70 حکم فقط بخشی از ماجراست، در تمام معاونت‌ها و زیرمجموعه‌ها شاهد چنین تحولاتی بودیم که اگر یک ضریب به آن بدهیم متوجه می‌شویم یک شوک در منابع انسانی وزارت صمت رخ داده است.»

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند