کرونا چند درصدپروازهای داخلی را زمینگیر کرد؟

کدخبر: 338583
اقتصادنیوز: فروردین امسال میزان نشست و برخاست هواپیما در ۴۷ فرودگاه زیرمجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ۶ فرودگاه اختصاصی، ۷۱ درصد کاهش داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس با شیوع ویروس کرونا در دنیا و ایران، پروازهای شرکت‌های هواپیمایی کاهش بسیاری داشت. اغلب کسب و کارها از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده است و در این بین حمل و نقل هوایی و گردشگری بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دید و با کاهش تقاضای سفر، سفرهای هوایی در دنیا و کشور ما نیز کاهش بسزایی داشت.

در این راستا در ایام نوروز که پیک جابه‌جایی مسافر در کشور ما محسوب می‌شود میزان سفرها در انواع مدل‌های حمل و نقلی کاهش یافت. طبق آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در ۴۷ فرودگاه زیرمجموعه این شرکت و همچنین ۶ فرودگاه اختصاصی کیش، عسلویه، چابهار، قشم، ماهشهر و ماکو، میزان نشست و برخاست‌ها در فروردین ماه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۱ درصد کاهش، در بخش اعزام و پذیرش مسافر در فروردین ۹۹ نسبت به فروردین ۹۸ میزان ۸۲ درصد کاهش و در ارسال و پذیرش بار و مسافر در فروردین ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۱ درصد کاهش رخ داده است. طبق این آمار میزان نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره) در فروردین امسال ۳۴۲ مورد بود که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۳۹۹۳ فروند بوده است که با کاهش ۹۱ درصدی مواجه بود. اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه امام خمینی(ره) در فروردین ۹۹ میزان ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر بود که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۶۵۷ هزار و ۵۱۶ نفر ثبت شد که با کاهش ۹۷ درصدی مواجه شد. در فرودگاه مهرآباد نیز میزان نشست و برخاست هواپیماها در سال‌جاری ۳۵۷۳ فروند، میزان اعزام و پذیرش مسافر ۳۰۲ هزار و ۴۳۱ نفر و میزان ارسال و پذیرش بار و پست ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار و۸۵۴ کیلوگرم بود که در نشست و برخاست نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۶۵ درصدی، در اعزام و پذیرش مسافر کاهش ۷۵ درصدی و در ارسال و پذیرش بار و پست کاهش ۷۷ درصدی در فروردین ۹۹ در مهرآباد ثبت شد. همچنین در ۶ فرودگاه اختصاصی کیش، عسلویه، چابهار، قشم، ماهشهر و ماکو میزان نشست و برخاست هواپیماها در فروردین ۹۹ نسبت به فروردین سال قبل ۸۵ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۹۲ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست نیز ۹۲ درصد کاهش داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما