کدخبر: ۳۳۹۴۱۲ لینک کوتاه

دو سناریوی جدید: بازار امروز متعادل می شود؟

اقتصادنیوز :‌با مشخص شدن صف های خرید و فروش بازار، حالا از تعداد صف ها در دو طرف کم شده و البته حجم عرضه ها نیز افت کرده است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس ، با مشخص شدن صف های خرید و فروش بازار، حالا از تعداد صف ها در دو طرف کم شده و البته حجم عرضه ها نیز افت کرده است. در آغاز بازار شاهد کم شدن صف های فروش و جمع شدن آن هستیم. نشانه های خوبی در گروه بانکی ها و پالایشی ها هم به چشم می آید.

 فعالان بازار با اشاره به فشار فروش برای خروج موقتی از بازار آن را سناریوی احتمالی امروز در نظر می گیرند اما خوش بین اند با ورود و حمایت حقوقی ها، اندکی از فشار فروش گرفته شود و بعد از آن بازار به سمت تعادل پیش رود.

 فروش سهام عدالت در بورس از شنبه هفته پیش رو و درخواست فروش سهام عدالت در بانک ها از دیروز حالا همه را در موقعیت فروش قرار داده است. با هدف گذاری جدید تورمی سکاندار پولی که حکایت از تکمیل ریل گذاری سیاستهای جدید عملیات بازار باز است، انتظارات و ترس از آینده حالا موقعیت های فروش را پررنگ تر کرده است.

 دیروز هم در جلسه شورای عالی بورس تصمیم عملیاتی جدید در خصوص فروش سهام عدالت گرفته نشد و تنها به این نکته بسنده شد که بورس از هر تصمیم جدیدی برای شیوه درست تر آزادسازی سهام عدالت حمایت می کند. 

 امروز البته فروشندگان دیروز به دنبال خرید عرضه اولیه پتروشیمی آریاساسول هستند که طرح های توسعه شرکت دورنمای مناسبی را تداعی کرده است. قرار بود زر ماکارون هم امروز عرضه اولیه شود که به دلیل اعلام نرخ های جدید اسپاگتی (افزایش 43 درصد) و به دلیل توضیحات جدید زر ماکارون در این رابطه، عرضه اولیه آن موکول به بعد شد.   

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند