کدخبر: ۳۴۰۰۱۰ لینک کوتاه

وزیر اقتصاد: برای دستیابی به رشد اقتصادی نیاز به هزار هزار میلیارد تومان منابع مالی است

اقتصاد نیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که کشور برای دستیابی به رشد اقتصادی نیاز به هزار هزار میلیارد تومان منابع مالی دارد که بخشی از آن باید از منابع دولتی و بخش دیگری از منابع بانک‌ها تامین شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبِنا، فرهاد دژپسند صبح امروز (شنبه) و در مراسم افتتاح رسمی «راه‌اندازی پنجره واحد شروع کسب‌وکار» که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و با حضور روسای اتاق بازرگانی ایران و تهران، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص، محمدعلی دهقان دهنوی معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، امیدعلی پارسا رییس سازمان امور مالیاتی و ذبیح‌الله ذبیحیان رییس سازمان ثبت اسناد برگزار شد، اظهار داشت: برای تحقق رشد اقتصادی مطلوب به هزار هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز داریم که بخشی از این منابع از طریق منابع دولتی و همچنین بانک‌ها تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه منابع بانکی باید به سوی تامین نیازهای بخش خصوصی برود، ادامه داد: همچنین باید منابع خُرد را در بازار سرمایه جذب کنیم تا منابع لازم برای تحقق رشد حداقلی فراهم شود و سرمایه‌گذاران باید تشویق شوند که به سرمایه‌گذاری و تولید روی بیاورند.

 دژپسند با اشاره به اقدامات لازم برای کاهش زمان صدور مجوزهای کسب‌وکار گفت: بخش مهمی از این کاهش زمان مربوط به همراهی سازمان امور مالیاتی است.

وی یادآور شد: از ابتدای اسفند ۹۸ یکی از رویکردهای ما این بوده که تا جای ممکن مالیات را به ابزاری برای سرمایه گذاری و تولید تبدیل کنیم.

دژپسند از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پنجره واحد الکترونیکی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی این پنجره، حضور فیزیکی فعالان اقتصادی کاهش می یابد.

 وزیر اقتصاد با اشاره به جزئیات پنجره واحد آغاز به کار کسب و کارها که امروز راه اندازی شد، گفت: از طریق این پنجره زمان لازم برای اخذ مجوزها از ۷۲ و نیم روز به ۲ و نیم روز تا سه روز کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: از فعالان اقتصادی درخواست می‌کنم که در صورتی که اخذ مجوزهای آنها برای شروع کسب و کار بیش از سه روز طول کشید به شماره ۱۸۶۶ اعلام کنند تا به طور جدی به آن رسیدگی شود.

دژپسند با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به اقتصاد و تولید گفت: در یک دهه گذشته رهبر معظم انقلاب در انتخاب شعار سال عناوین اقتصادی، رونق و جهش تولید را مد نظر قرار داده اند.

 وزیر اقتصاد با بیان اینکه در ۹ سال اخیر از نظر رشد سرمایه گذاری شرایط خوبی را نداشتیم، اضافه کرد: باید تلاش شود در حالی که کشورمان با انواع تحریم‌ها و فشارها مواجه است موانع فعالیت اقتصادی را به حداقل برسانیم.

 وی با بیان اینکه امروز سرمایه‌گذاری مانند نان شب برای ما واجب است، گفت: برای کاهش نرخ بیکاری، بالا بردن جایگاه کشور در اقتصاد جهانی و تحقق رونق تولید، باید شرایط لازم را برای سرمایه‌گذاری و تولید فراهم کنیم.

 وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که سرمایه‌گذار خارجی تمایل به شراکت با سرمایه‌گذاران ایرانی پیدا کند و شکاف سرمایه در کشور کم شود.

دژپسند ادامه داد: امروز پنج استان به پنجره واحد شروع کسب‌وکار مجهز می‌شوند که باید تلاش کنیم تا پایان امسال به همه استان‌ها گسترش یابد.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند