پیش بینی کاهش 6.5 درصدی رشد اقتصادی آمریکا

کدخبر: 342174
اقتصاد نیوز: فدرال رزرو بار دیگر با تاکید بر تعهد خود مبنی بر حمایت مضاعف از اقتصاد اعلام کرد که پیش بینی آن از تولید ناخالص داخلی کاهش ۶.۵ درصدی بوده و این در حالی است که نرخ بیکاری به ۹.۳ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبِنا؛ فدرال رزور در تازه‌ترین بیانیه سیاست مالی خود اعلام کرد: بحران بهداشتی جاری به شدت روی فعالیت اقتصادی، نرخ بیکاری و تورم تاثیر خواهد گذاشت.

با وجود اینکه عمده تاکید این بیانیه همچنان بر سیاست‌های اتخاذ شده در نشست ماه آوریل حکایت دارد، فدرال رزرو نسبت به خریداری اوراق قرضه با نرخ کنونی حدود ۸۰ میلیارد دلار به ازای هر ماه متعهد شد؛ نشانه‌ای که از آغاز سیاست گذاری این نهاد برای احیای بلند مدت حکایت دارد.

پیش بینی این نهاد در سال ۲۰۲۱ و با رشد اقتصادی ۵ درصد آغاز می‌شود.

با این حال، این پیش بینی نخستین برآورد فدرال رزرو در مورد سرعت احیای رشد اقتصادی و مشاغل محسوب می‌شود.

اگرچه بیشتر اقتصاددانان در حوزه بانکداری مرکزی در سال گذشته این احساس را داشتند که با توجه به نرخ پایین و رکوردشکن بیکاری و تورم تحت کنترل، آمریکا در نقطه ای رشک برانگیز قرار دارد اما پاندمی ویروس کرونا آنان را به ورطه‌ای کشانده که حالا خود را برای بازگرداندن آمریکا به دوران پیش از کرونا به تکاپو و تقلا انداخته است؛ بحرانی سخت که از ماه مارس تا مه حدود ۲۰ میلیون شغل را در بزرگ ترین اقتصاد جهان از بین برده است.


 

تیتر یک
  • چرا اسکناس آمریکایی پشت خط ۲۵ درجا می زند؟

    اقتصاد نیوز: قیمت دلار در ماه رمضان چه سمت و سویی خواهد داشت. با نگاهی با روند بازار ارز و قیمت دلار در ۴ ماه رمضان…

از دست ندهید
بلیط هواپیما