کدخبر: ۳۴۲۲۵۴ لینک کوتاه

عذرخواهی از عبدالناصر همتی

روزنامه شرق به دلیل گزارش روز گذشته خود از رئیس کل بانک مرکزی عذرخواهی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، شرق نوشت: روز گذشته گزارشی با عنوان «در کمین پاستور 1400» در صفحه 2 روزنامه «شرق» منتشر شد که موضوع اصلی آن کاندیداهای احتمالی ریاست‌جمهوری 1400 است.

با توجه به اشتباه سهوی بخشی از تحلیل ارائه‌شده، روزنامه «شرق» لازم می‌داند توضیحاتی درخصوص این گزارش به خوانندگان محترم ارائه دهد: در بین گزینه‌های مطرح‌شده در تیتر یک روز گذشته «شرق»، نام عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی هم وجود دارد که در چند پاراگراف عملکرد او تحلیل شده است.

علت طرح نام همتی در لیست کاندیداهای احتمالی، توییت محمد مهاجری، روزنامه‌نگار اصولگراست که نام همتی را در راستای نظریه‌ای مطرح می‌کند که معتقد است مشکل اصلی کشور اقتصاد است و یک رئیس‌جمهور اقتصاددان می‌خواهد.

صرف‌نظر از این نکته که محمد مهاجری چرا از بین همه اقتصاددان‌ها به عبدالناصر همتی رسیده؛ اشتباهات سهوی خبرنگار «شرق» در تحلیل عملکرد رئیس کل بانک مرکزی است. در تحلیل روز گذشته «شرق»، در یک کلی‌گویی به برخی اقدامات همتی اشاره شده که هیچ داده و سندی برای آن ذکر نشده است. در این گزارش به عدم استقلال بانک مرکزی اشاره شده، درحالی‌که هیچ استدلالی برای این عدم استقلال ذکر نشده و یک نسبت کلی داده شده است. به‌این‌ترتیب به واسطه نسبت نادرستی که داده شده، از خوانندگان محترم روزنامه و عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی پوزش می‌طلبیم.

 

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند