کدخبر: ۳۴۲۵۴۴ لینک کوتاه

افزایش ۶۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۷ سال

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس گفت:در شرایط کنونی جوانان رغبتی برای تشکیل خانواده ندارند، زیرا توان تأمین مسکن و مایحتاج اولیه زندگی را ندارند که این مسئله تبعات اجتماعی بسیاری برای کشور به دنبال دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، روح الله عباسپور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اعلام اینکه قیمت مسکن در هفت سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است، گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده قیمت مسکن در چند سال اخیر حدود 300 درصد افزایش پیدا کرده است، اما من مطلعم که قیمت مسکن در شرایط کنونی در قیاس با زمان دولت دهم حتی حدود 600 درصد افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی اغلب مردم و خانوارها توان خرید مسکن را ندارند و این مسئله موجب شده که برخی از افراد و دلالان برای افزایش سرمایه و سود خود اقدام به خرید گسترده مسکن کنند، این مسئله موجب می شود که مسکن توسط این گروه ها قیمت گذاری و تعیین شود.

وی ادامه داد: با افزایش قیمت بی رویه مسکن چگونه می توان به افزایش ازدواج جوانان و رشد جمعیت کشور امید داشت، در شرایط کنونی جوانان هیچ رغبتی برای تشکیل خانواده ندارند، زیرا توان تأمین مسکن و مایحتاج اولیه زندگی را ندارند که این مسئله تبعات اجتماعی بسیاری برای کشور به دنبال دارد.

عباسپور افزود: اگر به دنبال ترویج ازدواج در کشور هستیم باید شرایط آن را فراهم کنیم، از این رو اگر شرایط تأمین مسکن سخت باشد، ازدواج به تدریج کاهش میابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: این موضوع واضح و مبرهن است که تعدیل قیمت در بازار مسکن تنها از مسیر تولید مسکن می گذرد، اگر دولت از ظرفیت بخش خصوصی برای افزایش ساخت و ساز در کشوراستفاده کند، می توان در زمان کوتاهی وضعیت عرضه و تقاضا در بازار را تعدیل کرد.

وی افزود: در شرایط کنونی به دلیل کاهش میزان تولید مسکن، میزان تقاضا از عرضه پیشی گرفته و این مسئله در افزایش قیمت مسکن افزایش مستقیم داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند