کدخبر: ۳۴۳۱۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وام ازدواج 50 میلیونی به چند هزار نفر رسیده است؟

وام ازدواج ۵۰ میلیونی به چند هزار نفر رسیده است؟

اقتصادنیوز: مدیر اعتبارات بانک مرکزی با تشریح شرایط دریافت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی برای هریک از زوجین، گفت: تاکنون ۱۰۴ هزار و ۱۲۳ نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، «شهرزاد دانشمندی» روز دوشنبه درباره پرداخت وام ازدواج به زوجین اظهار داشت: طبق قانون قرار شده در سال جاری کسانی که از یکم فروردین سال ۹۶ تاکنون وام ازدواج نگرفته‌اند، برای هر یک از زوجین ۵۰ میلیون تومان وام با دوره بازپرداخت هفت ساله اختصاص یابد.

مدیر اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۴ هزار و ۱۲۳ نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند که مبلغ پرداختی به این افراد ۵۳ هزار و ۸۸۸ هزار میلیارد ریال بوده است، گفت: ۲۹۶ هزار نفر نیز در صف هستند که در مراحل مختلف دریافت وام قرار دارند و بعد از تعیین تکلیف مدارک آنها، پرداخت وام انجام می‌شود.

دانشمندی تاکید کرد: از آنجا که قانون‌گذار اولویت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه را وام ازدواج تعیین کرده است، هیچ محدودیتی از نظر تامین منابع برای پرداخت وام ازدواج به زوجین وجود ندارد اما زوجین برای تکمیل مدارک باید تسریع کنند و اگر مدارک کامل باشد و ضامن معتبر بیاورند پرداخت وام قطعاً انجام خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند