کدخبر: ۳۴۳۵۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عامل اصلی کاهش قیمت طلای جهانی در دو روز اخیر

​اقتصادنیوز: به دلیل امیدواری از دارویی بالقوه برای درمان کرونا و همچنین به دلیل تقویت دلار، قیمت طلا در روز چهارشنبه کاهش پیدا کرد. با این حال، به دلیل نگرانی از افزایش شمار مبتلایان در پکن، این کاهش قیمت محدود بود.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز چهارشنبه با 0.2 درصد کاهش به قیمت 1723 دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای آمریکا نیز با 0.3 درصد کاهش به 1731 دلار رسید.

مقامات چین برای ششمین روز متوالی از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند. در همین حال، در روز سه شنبه آمار مبتلایان در شش ایالت آمریکا به بالاترین میزان خود دست یافت. با این حال دلار در برابر رقبای خود 0.1 درصد افزایش ارزش داشت. گزارش افزایش فروش خرده فروشی در آمریکا از این دیدگاه حمایت می کند که رکود آمریکا به پایان رسیده است. تنش های ژئوپلیتیکی و محرک های بانک های مرکزی جهانی نیز منجر به افزایش حمایت از پناهگاه امن دلار می شوند، چرا که اغلب سرمایه گذاران در مواقع عدم اطمینان سیاسی و اقتصادی به دلار تمایل پیدا می کنند.

در همین حال، قیمت پالادیوم با 0.9 درصد کاهش به 1914.64 دلار در هر اونس رسید. نقره نیز با کاهش 0.3 درصدی با قیمت 813.07 دلار معامله شد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند