کدخبر: ۳۴۳۵۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خودروی جدیدی که جایگزین پژو ۴۰۵ می شود

اقتصاد نیوز: بیژن زاهدی فرد، مدیرعامل ایران خودرو خراسان با اشاره به توقف تولید خودروی پژو ۴۰۵ بنزینی با موتور XU۷، اعلام کرد که توقف تولید این خودرو گامی در جهت توسعه محصولات این شرکت و همچنین رسیدن به استانداردهای یورو ۵ خواهد بود که در این خصوص زیرساخت های فنی و مهندسی در ایران خودرو خراسان به منظور تولید خودروهای جدید فراهم شده است و امکان تولید خودروهای جدید سدان و یا شاسی بلند وجود خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک، مدیرعامل ایران خودرو خراسان در ادامه با اشاره به ارتقای کیفیت پژو 405 تولیده شده در این شرکت، تصریح کرد که طی سال های گذشته ایران خودرو خراسان توانسته با ارتقای کیفیت این خودرو کارنامه مطلوبی را در زمینه تولید آن ارائه دهد، اما ضرورت اجرای استانداردهای یورو 5 باعث شده تا در حال حاضر خط تولید پژو 405 بنزینی با خودروی پژو پارس جایگزین شود، هرچند گروه صنعتی ایران خودرو به دنبال جایگزین کردن پژو 405 با یک محصول سدان کاملا جدید است.

بیژن زاهدی فرد در ادامه به برنامه تولید ایران خودرو خراسان اشاره کرد و در این خصوص افزود: امسال تولید 70 هزار خودروی پژو 405 اس ال ایکس با موتور TU5 در دستور کار قرار گرفته است که در کنار آن، تولید 40 هزار خودروی پژو پارس و همچنین تولید 20 هزار دستگاه خودروی هایما S5 و S7 برنامه ریزی شده است. با هدف تامین 25 درصد از نیاز بازار در ایران خودرو خراسان، این شرکت قادر به تولید روزانه 120 دستگاه خودروی هایما است و در ماه های پایانی سال به تولید روزانه 240 دستگاه نیز خواهیم رسید. علاوه بر این، ایجاد زیرساخت های لازم برای تولید خودروهای جدید شاسی بلند از سوی معاونت مهندسی گروه صنعتی ایران خودرو در ایران خودرو خراسان برنامه ریزی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
71 نفر این پست را پسندیده اند