کدخبر: ۳۴۵۱۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا دلار از نردبان کرونا بالا می‌رود؟

​اقتصادنیوز: در حالی که دیگر ارزهای مهم جهان سقوط کردند. دلار آمریکا در روز پنج شنبه صعود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از رویترز، از آن جایی که افزایش تنش های تجاری و نگرانی از موج دوم همه گیری کرونا، سرمایه گذاران را به سوی ارزهای امن سوق می دهد، دلار آمریکا در روز پنج شنبه افزایش یافت. شاخص دلار با 0.1 درصد افزایش به 97.3 رسید. اما همچنان از بالاترین مقدار در سال 2020 پایین تر است. این شاخص در ماه مارس به 103 رسیده بود.

تحلیل گران بانک دویچه در یادداشتی اظهار کردند اخبار نگران کننده پیرامون افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا منجر به کاهش تمایل به سرمایه گذاری در دارایی های ریسک پذیر شده است  و نوسانات را به بازارهای مالی بازگردانده است. شیوع مجدد ویروس در آمریکا و قرقیزستان باعث نگرانی در مورد بهبود اقتصادی v  شکل شده است و بازار را در معرض خطر قرار داده است. صندوق بین المللی پول در روز پنج شنبه پیش بینی خود مبنی بر کاهش اقتصاد جهانی را تغییر داد و اعلام کرد خسارت همه گیری بیش تر از آن است که قبلا تخمین زده شده بود. طبق پیش بینی جدید صندوق بین المللی پول، اقتصاد جهان در سال 2020 به میزان 4.9 درصد کوچک تر خواهد شد.

ارزهایی که با افزایش قیمت های نفت و کالا حمایت شده بودند نیز در روز پنج شنبه سقوط کردند. دلار استرالیا برای دومین دوره ی متوالی کاهش یافت و به 0.6861 دلار رسید. نرخ برابری یورو با دلار نیز به 1.1242 دلار کاهش یافت. پوند انگلیس نیز به 1.2410 دلار سقوط کرد. در حالی که نرخ برابری دلار به ین  به 1.7.18 ین صعود کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند