کدخبر: ۳۴۵۴۱۵ لینک کوتاه

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد؛

مهاجرت معکوس به روستاها افزایش یافته است

اقتصاد نیوز: امید با اشاره به افزایش مهاجرت معکوس به روستاها، گفت: وضعیت جمعیت روستا‌ها بهتر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عصر جمعه در حاشیه بازدید از پروژه‌های مختلف روستایی شهرستان بدره گفت: برنامه اصلی معاونت توسعه روستایی، توسعه روستا‌ها با کمک مردم محلی است یعنی استفاده از صندوق‌های خرد کارآفرینی بسیار مورد تاکید معاونت توسعه روستایی است.

او با اشاره به اینکه تخصیص و جذب اعتبارات طرح اشتغال روستایی می‌تواند بیکاری روستاییان را کاهش دهد، افزود: اشتغال، پایه و اساس توسعه روستایی است و روستاییان با تولید و اشتغال عجین هستند.

امید با بیان اینکه علاوه بر زیرساخت‌های روستا‌ها باید به زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن‌ها توجه شود، اضافه کرد: بر اساس آمار‌هایی که امروز در دست است شرایط روستا‌های کشور با گذشته قابل مقایسه نیست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار کرد: آمار‌ها و بررسی‌های اولیه از اجرای طرح اشتغال روستایی نشان می‌دهد که مهاجرت معکوس شکل گرفته و وضعیت جمعیتی روستا‌ها در کشور بهتر از گذشته شده است.

او با اشاره به اجرای طرح‌های بسیار خوب اشتغال روستایی در ایلام، عنوان کرد: علاوه بر زیرساخت‌ها، بحث اشتغالزایی روستایی و شهر‌های کوچک در دستور کار قرار دارد که باید بررسی‌های لازم در این خصوص در استان انجام شود.

امید اعلام کرد: ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف‌ی مثل کشاورزی، فناوری محصولات، گردشگری، و صنعت در استان وجود دارد و در تلاش هستیم با تخصیص اعتبار در سال جهش تولید شاهد اتفاقات خوبی در استان در زمینه اشتغالزایی جوانان باشیم.

او با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری شهرستان بدره، بیان کرد: در روستا‌های شهرستان بدره ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری در حوزه سد سیمره وجود دارد که باید هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها برای اشتغالزایی بهره برد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند