کدخبر: ۳۴۶۱۷۳ لینک کوتاه

الگوی تکراری دلار در بازار ارز

اقتصادنیوز: روز گذشته، نوسانات دلار نشان می‌داد که رمقی برای جهش قیمتی در بازار وجود ندارد. بهای دلار در معاملات ابتدایی بازار کمی افزایش یافت و تا سطح ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان رسید، اما به‌نظر می‌رسد دیگر این افزایش با استقبال معامله‌گران روبه‌رو نشد و به آرامی از سطح قیمت دلار کاسته شد.

به گزارش اقتصادنیوز، این الگو روز قبل از آن نیز تکرار شده بود و در ابتدای روز، دلار تلاش‌هایی را برای افزایش و کانال‌شکنی آغاز می‌کند، اما فضای این بازار به شکلی نیست که دلار را به سمت کانال‌های بالاتر هدایت کند.

البته درخصوص این روند دلار دو نگاه وجود دارد؛ برخی معتقدند دلار دیگر کشش قیمت‌های بالاتر از سطح کنونی را ندارد، به همین دلیل تلاش‌ها برای افزایش آن بی‌ثمر بوده است. از نگاه این گروه، عرضه دلار از سوی بازارساز نیز به مدیریت قیمت دلار کمک کرده است. در مقابل برخی نیز معتقدند دلار شرایط رشد قیمتی را در هفته‌های آینده دارد و در حال حاضر، در شرایط استراحت به سر می‌برد. البته قیمت‌گذاری دلار فردایی این موضوع را تایید نمی‌کند، زیرا برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد قیمت دلار فردایی، در نزدیکی قیمت نرخ کنونی بازار معامله می‌شود و در نتیجه شاخص‌های بازار، نشان از یک جهش قیمتی دیگر می‌دهد.

در روزی که دلار افزایش ۱۱۰ تومانی را ثبت کرد، نوسان قیمت سکه نیز کم‌دامنه‌تر از روز‌های قبل گزارش شد. بر اساس آمارهای منتشر شده قیمت سکه امامی به سطح ۸ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید تا نسبت به روز گذشته افزایش ۸۰ هزار تومانی را ثبت کند. این در حالی است که نوسان روز قبل از آن در سطح ۲۰۰ هزار تومان گزارش شده بود. این موضوع نشان می‌دهد همسو با کاهش نوسانات دلار، از شدت نوسانات قیمتی سکه نیز در بازار کاسته شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند