افزایش مبتلایان کرونا در ایران خودرو

کدخبر: 348836
اقتصادنیوز: معاون توسعه منابع انسانی ایران‌خودرو گفت: آمار ابتلای کارکنان این شرکت به کرونا تا هفته گذشته نزدیک به صفر بود اما با شروع موج دوم کرونا در استان تهران، تعداد مبتلایان در ایران‌خودرو اندکی افزایش یافت که امری طبیعی محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد گلچین‌راد گفت: آمار ابتلا در ایران‌خودرو تا هفته گذشته نزدیک به صفر بود اما با شروع موج دوم کرونا در استان تهران، تعداد مبتلایان در ایران‌خودرو به‌عنوان جامعه بیش از ۲۴ هزار نفری نیز اندکی افزایش یافت که امری طبیعی محسوب می‌شود.

رئیس ستاد مبارزه با کرونای ایران‌خودرو تصریح کرد:‌ ایران‌خودرو پیش از تصمیمات ستاد ملی کرونا، اقدام به بازگرداندن محدودیت‌ها کرده و برخی از همکاران تحت ریسک و دارای بیماری زمینه‌ای از حضور در محل کار منع شده‌اند.

گلچین راد اضافه کرد:‌ درحال حاضر تمامی کارکنان با ماسک و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در محل کار حاضر می‌شوند و در برخی از خطوط تولید، علاوه‌بر ماسک،‌ استفاده از شیلد محافظ نیز اجباری است. اطلاع رسانی و آموزش کارکنان موثر عمل کرده و آمار انگشت‌شمار ابتلا در این مجموعه عظیم شاهدی بر این مدعاست. وی ضد‌عفونی کردن تمامی سالن‌های تولید و سرویس‌های ایاب و ذهاب را از جمله برنامه‌های روزانه عنوان کرد و گفت: محلول‌های ضد‌عفونی و اقلام بهداشتی، به وفور در دسترس تمامی کارکنان قرار دارد.معاون توسعه منابع انسانی با بیان اینکه بازگشت به کار افراد بهبود یافته نیز پس از تایید پزشک معتمد تامین اجتماعی، منوط به تایید سلامت فرد در فرآیند داخلی ایران‌خودرو است، تاکید کرد: تست‌های دقیق و سخت‌گیرانه‌ای برای بازگشت به کار افراد داریم تا از بهبود کامل آنان اطمینان حاصل کنیم. این موضوع درباره بازگشت به کار افرادی که عضوی از خانواده‌شان به کرونا مبتلا شده به‌عنوان افراد مشکوک نیز صادق است.وی وضعیت کنترل بیماری را مطلوب توصیف کرد و گفت: فرمانده عملیات مبارزه با کرونای کلان‌شهر تهران نیز اقدامات ایران‌خودرو را فراتر از پروتکل‌های وزارت بهداشت توصیف و عنوان کرده‌اند که ایران‌خودرو می‌تواند به‌عنوان الگویی از تجربه‌ای موفق در کنترل بیماری کرونا مطرح باشد.

 

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید