افت قیمت طلا در پی تقویت دلار

کدخبر: 349942
اقتصادنیوز: قیمت طلا به دلیل تقویت دلار کاهش پیدا کرد. اما افزایش تعداد مبتلایان ویروس کرونا، کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، قیمت طلا دیروز به دلیل رشد دلار دچار افت شد. با این حال نگرانی در مورد رشد شیوع ویروس کرونا و افزایش تنش میان آمریکا و چین، کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

در روز پنج شنبه، قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.3 درصد کاهش به 1805.62 دلار رسید. در بازار آمریکا نیز، معاملات آتی طلا 0.3 درصد کاهش پیدا کرد و به قیمت 1807.9 دلار در هر اونس معامله شد. شاخص دلار در روز پنج شنبه 1 درصد رشد یافت، این امر موجب شد تا طلا برای دارندگان سایر ارزها گران تر شود.

داده های اقتصادی چین نشان داد که اقتصاد این کشور در نیمه ی دوم سال جاری به میزان 3.2 درصد رشد یافته است. با این حال میزان خرده فروشی در چین در ماه گذشته به شدت کاهش یافته است. مایکل مککارتی، سیاست گذار ارشد بازار اظهار کرده است داده ها بسیار پیچیده هستند و سطح بالای قیمت طلا منعکس کننده ی نگرانی سرمایه گذاران در مورد چشم انداز رشد اقتصاد جهانی تا پایان سال 2020 است. قیمت طلا در سال جاری بیش از 19 درصد افزایش یافته است.

در بازار سایر فلزات، پالادیوم 0.5 درصد کاهش پیدا کرد و به قیمت 1971.58 دلار در هر اونس معامله شد. هر اونس پلاتین نیز با 0.5 درصد کاهش به 827.83 دلار رسید. همچنین نقره 1 درصد سقوط کرد و به قیمت 19.18 دلار در هر اونس فروخته شد.

تیتر یک
  • شاخص ارزی در کانال ۲۵ هزار تومانی پیشروی کرد

    اقتصادنیوز: امروز ۶ اسفند ۱۳۹۹ قیمت دلار نه تنها از مرز ۲۵ هزار تومانی پایین تر نرفت، بلکه تا سطح ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما