کدخبر: ۳۵۲۱۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی قیمت طلا پس از شکست سقف تاریخی

اقتصادنیوز: قیمت طلا طی روز های گذشته یا یک رشد بی سابقه همراه شد و بالاخره امروز و با باز شدن بازار به بالاترین میزان خود در طول تاریخ رسید که حتی موجب حیرت و شگفتی کارشناسان بازار نیز شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سایت طلا، از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا طلا با حدود قیمت 1450 دلار شروع  به رشد کرده و روز به روز قله های جدید را به دست آورد. کارشناسان از همان ابتدا پیش بینی می کردند که قیمت طلا رکورد تاریخی خود را خواهد شکست و به بالاترین میزان خود خواهد رسید.

اما طلا از پیش بینی های کارشناسان نیز سبقت گرفت و بسیار سریع تر از آنچه که انتظار می رفت رشد کرده و قیمت های بالا را کسب کرد. به نظر می آید که دیگر لازم نیست مدت زیادی را برای طلای 2000 دلاری صبر کنیم.

دلایل این افزایش قیمت را می توان ضعف بیش از پیش دلار ایالات متحده، افزایش بی سابقه تنش ها میان چین و آمریکا، چاپ بی حد و مرز پول و تزریق آن به بازار و در نهایت تصویب بیش از پیش بسته های حمایتی اقتصاد دانست.

هرچند به نظر منطقی می رسد که طلا پس از چنین رشدی کمی نوسان را تجربه کند اما در نهایت پیش بینی می شود که همچنان به روند صعودی خود ادامه داده و به بالاترین های جدیدی دست پیدا کند.

 

این مطلب برایم مفید است
46 نفر این پست را پسندیده اند