معاون مسکن وزارت راه تشریح کرد؛

4 شرط مهم برای ورود به طرح ملی مسکن /وجه واریز نکنید، حذف خواهید شد + فیلم

کدخبر: 352405
اقتصادنیوز: معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی شرایط ورود به طرح ملی مسکن را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، محمود محمودزاده در خصوص طرح ملی مسکن  در گفتگو با اکو ایران، گفت: براساس طرح وزارت راه و شهرسازی تولید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در دستور کار قرار دارد. 

او در ادامه با  بیان اینکه ثبت نام همچنان ادامه دارد گفت: در 31 استان کشور تاکنون ثبت نام انجام شده است و یک میلیون و 600 هزار متقاضی از طریق پیامک و سایت ثبت نام کرده اند.

 

 

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: 800 هزار نفر واجد شرایط اولیه بودند و فرم ج سبز داشتند.

4 شرط مهم ورود به طرح ملی مسکن

او در تشریح 4 شرط مهم برای ورود به طرح ملی مسکن گفت: نخستین شرط این است که افراد از ابتدای انقلاب از تسهیلات یارانه ای مسکن استفاده نکرده باشند؛ همچون زمین و یا وام های یارانه‌دار.

محمودزاده درباره شروط دیگر اظهار کرد: افراد از تاریخ84.1.1 فاقد مالکیت خصوصی باشند؛ همچنین  متاهل و یا سرپرست خانوار باشند، و شرط چهارم این است که سابقه حداقل 5 سال سکونت در شهر محل تقاضا را داشته باشند.

به گفته محمودزاده حدودا 43 درصد واجد شرایط بودند که پس از نهایی شدن پرونده به بانک معرفی می شوند.

وجه واریز نکنید، حذف خواهید شد

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه 28 هزار متقاضی تاکنون به بانک معرفی شدند و واریز وجه داشته اند گفت: افرادی که سریعتر واریز وجه داشته باشند زودتر به پروژه ها معرفی می شوند و اگر تا 10 شهریور به تامین نقدینگی اقدام نکنند از پروژه حذف خواهند شد.

iJUoSTA8CY0B

 معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: 40 میلیون تومان آورده اولیه است که مربوط به بحث ورود و ثبت نام است. مابقی مبالغ نیز براساس جدولی منطبق بر پیشرفت پروژه واریز شده و پرداخت تکمیل می شود.

محمودزاده با اشاره به متغیر بودن ارقام پرداختی برای هر یک از شهرها اظهار کرد: این مجوز صادر شده است که 10 تا 15 درصد قیمت زمین را در ابتدا به عنوان کمک هزینه برای انجام فعالیت آماده سازی بتوانند از متقاضیان بگیرند که ممکن است این عدد در بعضی شهرها بیشتر باشد.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در ۲۹ فروردین۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ با وجود اینکه حجم معاملات اوراق بدهی روندی کاهشی داشت، اما در بالای مرز ۲۰۰ میلیارد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما