کدخبر: ۳۵۲۶۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سرمایه‌گذاران چشم به تصمیم فدرال رزرو دوخته‌اند؛

صعود و فرود طلا در انتظار خروجی یک جلسه

اقتصادنیوز: در حالی که سرمایه گذاران به نتیجه ی جلسه ی فدرال رزرو چشم دوخته اند، قیمت طلا به دلیل نگرانی از رشد همه گیری کرونا ثابت ماند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سی ان بی سی، قیمت طلا در روز چهارشنبه به دلیل نگرانی از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تورم احتمالی ناشی از اقدامات محرک اقتصادی، تقریبا ثابت ماند. با این حال، سرمایه گذران منتظر نتیجه جلسه فدرال رزرو آمریکا هستند.

قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با اندکی تغییر به 1957.84 دلار رسید. معاملات آتی طلای آمریکا نیز با 0.5 درصد افزایش به 1954.5 دلار در هر اونس رسید. قیمت ها در روز سه شنبه به مقدار بی سابقه ی 1980.57 دلار رسیده بودند. اما به دلیل تقویت دلار، قیمت طلا دچار عقب نشینی شد.

فدرال رزرو

طبق گزارش رویترز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 16 میلیون و 62 هزار نفر رسیده است. همچنین، 655583 نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند. تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا همچنان رو به افزایش است. گزارش روز سه شنبه نشان می دهد که اعتماد مصرف کنندگان در ماه ژوئیه بیش از حد انتظار کاهش پیدا کرده است.

در همین حال، سرمایه گذاران بازار به جلسه دو روزه فدرال در رابطه با نرخ بهره رزرو چشم دوخته اند. زیرا زمانی که نرخ بهره پایین است، قیمت طلا افزایش می یابد. همچنین، طلا به عنوان مانعی در برابر تورم تلقی می شود. جلسه سیاست گذاری فدرال رزرو امروز به پایان می رسد.

در بازار سایر فلزات، نقره 1.1 درصد کاهش پیدا کرد و به قیمت 24.31 دلار در هر اونس فروخته شد. پلاتین با 0.1 درصد کاهش به 947.29 دلار در هر اونس رسید. پالادیوم نیز با 1.1 درصد سقوط، به قیمت 2259.52 دلار در اونس معامله شد.

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند