آخرین قیمت تیبا و پراید اعلام شد/ 9 تیرماه

کدخبر: 352907
اقتصاد نیوز: دامنه نوسان قیمت خودرو محدود شده است، این نکته را بسیاری از فعالان بازار خودرو اعلام می کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین:فعالان بازار خودو می گویند محدود شدن نوسان قیمت دلار در بازار سبب شده است قیمت خودرو نیز نوسان کمتری را تجربه کند البته این نوسان همواره رو به بالا بود و در ماه های گذشته کمتر اتفاق می‌افتاد که قیمت خودرو دستخوش کاهش شود.

آخرین گزارش ها نشان می دهد افزایش قیمت ها در نبود مشتریان در بازار رخ می دهد و همین امر نشان از کشش بالای خرید خودرو توسط سرمایه گذاران و نه مصرف کنندگان داراست . طرح‌های قرعه‌کشی از سوی دو خودروساز با هدف ایجاد شرایطی برای مشتریان واقعی خودرو در حال اجراست.

با این حال روند افزایش قیمت خودرو در ماه‎های اخیر شتاب بالایی گرفته است به طوری که پراید، خودروی شاخص بازار حالا جای پایش را در کانال ۹۰ میلیون تومانی تثبیت کرده است.قیمت هر دستگاه پراید۱۱۱ حالا با تیبا صندوقدار برابر شده است. در بازار آزاد حدود ۹۱ میلیون تومان و سایپا ۱۳۱ تقریبا ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

 قیمت تیبا ۲ و ساینا نیز به قیمت ۱۰۴ میلیون تومان در بازار فایل شده‌اند. قیمت کوییک حالا ۱۱۴ میلیون و کوییکR حدود ۱۱۹ میلیون تومان اعلام شده است.  بررسی‌ها نشان می‌دهد، قیمت پژو ۴۰۵ حدود ۱۲۹ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۵۳ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۵، ۱۹۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار V۸ نیز ۱۸۲ میلیون تومان است.

خودرو

این خودروها رسما گران شدند

اخبار رسیده نشان می دهد در دعوتنامه تسویه حساب مشتریان دنا EF۷ معمولی با موعد تحویل مرداد ماه ۹۹ تغییرات قیمتی در این محصول اعمال شده است. به این ترتیب اساس قیمت دنا EF۷ از ۸۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۱۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. برهمین اساس قیمت دنا EF۷ پلاس از ۱۲۰ میلیون تومان به ۱۳۷ میلیون تومان رسیده است.

براساس قیمت‌های جدید شرکت سایپا درتیرماه امسال تیبا دو از ۶۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان به ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان، کوئیک معمولی از ۷۹ میلیون و ۴۰۰ هزارتومان به ۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ساینا آپشنال از ۷۸ میلیون تومان به ۹۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. جزییات قیمت‌های جدید تعدادی از محصولات سایپا به این شرح است که «وانت ۱۵۱ معمولی» از ۴۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان به ۶۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. «کوییک معمولی» هم از ۷۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به ۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داده است. از دیگر محصولات این شرکت خودروسازی، «تیبا ۲ با رینگ فولادی» است که قیمت آن از ۶۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان به ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. همچنین قیمت «تیبا ۲ پلاس» از ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۹۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. درنهایت خودروی «ساینا، رینگ فولادی از ۶۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان به ۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و «ساینا آپشنال» از ۷۸ میلیون تومان به ۹۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما