کدخبر: ۳۵۳۰۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در هفته ای که گذشت؛

صعود طلا و سکه در صدر جدول بازدهی بازارهای مالی/ بورس عقب‌نشینی کرد

اقتصادنیوز: در هفته‌ای که گذشت بورس کمترین بازدهی هفتگی خود را ثبت کرد اما طلا و سکه با رشد بیش از ۱۰ درصدی در صدر جدول بازدهی بازارهای مالی قرار گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تجارت‌نیوز، بررسی عملکرد بازارها در هفته‌ای که گذشت از یک اتفاق کم سابقه در ماه‌های اخیر خبر می‌دهد، بورس کمترین بازدهی هفتگی خود را ثبت کرد اما طلا و سکه با رشد بیش از ۱۰ درصدی در صدر جدول بازدهی بازارهای مالی قرار گرفتند.

بازدهی ۱۳٫۸ درصدی طلا

بر اساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، هر گرم طلای ۱۸ عیار در طول شش روز کاری این هفته ۱۳۲ هزار تومان افزایش قیمت داشت و بازدهی ۱۳٫۸ درصدی را به ثبت رساند.

این فلز ارزشمند در پایان هفته گذشته به‌ازای هر گرم ۹۵۲ هزار تومان معامله شد که با افزایش قیمت در این هفته دوباره به بالای مرز یک میلیون تومانی برگشت و براساس آخرین معاملات روز گذشته روی نرخ یک میلیون و ۸۴ هزار تومان خریدوفروش شد.

قیمت طلا

بازدهی ۱۰٫۸ درصدی سکه

پس از طلا، سکه با ۱۰٫۸ درصد بیشترین بازدهی را از آن خود کرد، سکه با افزایش قیمت یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومانی از مرز ۱۱ میلیون تومانی عبور کرد.

قیمت سکه از ۱۰ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان در پایان هفته گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان در پایان هفته‌ای که سپری شد رسید.

قیمت سکه

بازدهی ۲٫۴ درصدی دلار

میزان رشد قیمت دلار نسبت به بازار فلزات زرد رنگ کمتر است و در این هفته با افزایش قیمت ۵۰۰ تومانی بازدهی ۲٫۴ درصدی را ثبت کرد.

صرافی ملی آخرین نرخ دلار در روز گذشته را ۲۰ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد، این نرخ اعلامی در پایان هفته گذشته ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان بود.

قیمت دلار

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند