کدخبر: ۳۵۴۹۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تفاوت قیمت آپارتمان درشرق و غرب پایتخت؛

نقلی‌های نوساز در غرب تهران، کمیاب شد

اقتصادنیوز : بررسی‌های آماری نشان می‌دهد حجم معاملات در مناطق غربی تهران بیشتر از شرق پایتخت است.

به گزارش اقتصادنیوز ، آمارهای رسمی از میزان فروش املاک در تیرماه امسال نشان می دهد که منطقه 5 با سهم 14.9 درصدی از کل معاملات رکورد بیشترین فروش را داشته است و منطقه 4 با ثبت 8.7 درصد معاملات در مقام دوم ایستاده است.

مقایسه حجم معاملات غرب و شرق

بررسی حجم معاملات طی چند سال گذشته نشان می دهد که تمایل خریداران به املاک غرب پایتخت بیش از شرق بوده است و این نگاه که ملک در غرب تهران رشد قیمتی بیشتری دارد همچنان این منطقه را پر مشتری تر از شرق کرده است.  

با 2 میلیارد تومان در کدام منطقه پایتخت می توان خانه خرید؟

بررسی فایل های فروش دو منطقه نشان می دهد خریدارانی که نقدینگی آنها حدود 2 میلیارد تومان است می‌توانند در شرق تهران، آپارتمان هایی با متراژ بالاتر  و  با عمر بنای کمتری خریداری کنند.

بررسی فایل های فروش درمنطقه 5 نشان می دهد آپارتمان های نوساز زیر 100 متر کاهش چشمگیری داشته اند و بیشتر فایل های فروش مربوط به آپارتمان های بالای 100 متر و با عمر بنای بیش از 8 سال است.

خرید راحت آپارتمان نوساز زیر 100 متر در شرق تهران

این درحالی است که در شرق تهران لیست آپارتمان های نوساز زیر 100 متر طولانی تر و خریداران به راحتی می توانند آپارتمان مورد نیاز خود را پیدا کنند.

قیمت آپارتمان در پایتخت/ بازار مسکن در تهران / برج میلاد

همچنین بررسی قیمت‌های پیشنهاد شده از سوی مالکان در هر دو منطقه حکایت از آن دارد که بیشتر صاحبان ملک قیمت هایی بیش از قیمت های واقعی را پیشنهاد داده اند و گاهی این افزایش قیمت ها تا 8 میلیون تومان می رسد.

در محله ها تهرانپارس قیمت های فروش بین متری 20 تا 23 میلیون است، به طور مثال آپارتمانی 70 متری در این منطقه قیمت فروش خود را متری 25 میلیون پیشنهاد کرده است و ملکی مشابه با همین متراژ قیمت پیشنهادی اش 30 میلیون تومان است.

در غرب تهران نیز متوسط قیمت ها متری 30 تا 33میلیوت تومان است اما رقم های پیشنهادی فروشندگان از متری 38 میلیون تومان آغاز می شود.

J1 (2)

این مطلب برایم مفید است
67 نفر این پست را پسندیده اند